Aktuality

Čo máme nové?

V Zázrivej sa opäť športovalo

pridal: SpKCH | dátum: 31. októbra 2018 | kategória: Aktuálne správy

Tradičný turnaj v hre BOCCIA


V kultúrnom dome v Zázrivej sa dňa 10.10.2018 uskutočnil tradičný turnaj v hre BOCCIA. Zúčastnili sa ho prijímatelia sociálnych služieb z Centra sociálnych služieb v Dolnom Kubíne, z Centra sociálnych služieb v Novoti  a zo sociálneho zariadenia Domu Charitas Sedembolestnej Panny Márie v Zázrivej. 

Boccia je šport, ktorý sa od roku 1984 zaraďuje medzi paraolympijské disciplíny.  Je to šport  nielen pre telesne postihnutých, ale aj pre zdravých ľudí. 

Súťažiaci majú modré a červené loptičky (kožené loptičky naplnené plastovými granulami), ktoré sa snažia dohodiť čo najbližšie k bielej loptičke. Turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev. Z nášho zariadenia súťažilo jedno ženské a jedno mužské družstvo. Prvenstvo si tentokrát vybojovali naši hostia z Novote. Turnaj bol  veľmi príjemným  strávením voľného času pre všetkých súťažiacich a ich sprievodcov z jednotlivých sociálnych zariadení. Súťažiacich prišli povzbudiť aj starkí z nášho Domu Charitas. Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemnú atmosféru a skvelé športové výkony.

Ing. Ján Mahút, Dom Charitas Sedembolestnej Panny Márie, Zázrivá

Galéria