Darcovstvo

Humanitárna pomoc

Či už máš doma kopec svetrov, nejaké tie teplé deky, alebo chceš darovať rovno pec, či vieš o možnostiach, ako sa postarať o jedlo pre tých, ktorí ho nemajú odkiaľ dostať, táto podstránka je tu pre teba.

Taktiež tu budeme zverejňovať konkrétne materiálne potreby, ktoré budú mať naši klienti. Možno pomôžeš rodine nájsť detskú postieľku či kočiar, možno sa postaráš svojím teplým vlneným svetrom o niekoho iného, možno tvoje školské pomôcky urobia dieťaťu krajší deň – ktovie.

V záujme udržania štandardu a čistoty Vás prosíme zvážiť funkčnosť, zachovalosť a užitočnosť každej veci, ktorá má byť darovaná v zmysle ľudskej solidarity.

Čo je možné darovať
  • čisté šatstvo (pánske, dámske, detské) – napr. rifle, tričká, mikiny, spodné prádlo, obuv a pod.
  • kočíky, veci pre bábätká,
  • bielu i čiernu techniku vo funkčnom a zachovalom stave (po dohode vopred),
  • potreby do domácnosti (kuchynské potreby, šálky, poháre, taniere, hrnce a pod.) (po dohode vopred),
  • školské potreby a iné
Čo neodoberáme:
  • obleky a všetok tesilový textil,
  • kabáty a kožuchy všetkého druhu,
  • dámske kostýmy, sukne a šaty,
  • hračky, knihy, obrazy
  • nábytok
  • športové potreby
Vzhľadom na naše kapacity,
prijímame humanitárnu pomoc len osobne v Spišskej Novej Vsi.
Prosíme, aby ste dary nenechávali v charitných zariadeniach,
ale kontaktovali koordinátora humanitárnej pomoci.
Ďakujeme všetkým darcom.
Kontaktná osoba pre darovanie materiálnej pomoci

Koordinátor

Milan Rišš