Aktuality

Čo máme nové?

Ples ľudí s dobrým srdcom už po 19. raz

pridal: SpKCH | dátum: 21. apríla 2015 | kategória: Aktuálne správy

Reduta v Spišskej Novej Vsi ožila. Dňa 18.4.2015 sa v nej totiž uskutočnil už 19. ročník plesu tých, ktorí radi pomáhajú. V koncertnej sále Reduty v Spišskej Novej Vsi sa stretli zdravotne postihnuté deti a mládež so svojimi rodičmi, blízkymi a priateľmi. Čaro veľkej lásky v týchto rodinách vykúzlili na plese neopakovateľnú atmosféru.

Každoročný ples


Aj tento rok náš ples obohatili svojim programom žiaci zo Spojenej školy sv. M. M. Kolbeho a deti z Domu Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Vzácnym hosťom Plesu bol aj spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka.

Nikoho netrápilo, že deti skôr poskakovali ako tancovali, že parket patril vozíčkarom, ani to, že mnohých tanečníkov museli rodičia niesť v náručí. Práve naopak. Sála bola plná pochopenia zo strany dospelých a nespútanej radosti zo strany detí a mládeže.

Každoročne tento Ples organizuje Spišská katolícka charita v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom v Spišskej Novej Vsi a so Slovenským zväzom zdravotne postihnutých Klubom detí a mládeže v Spišskej Novej Vsi.

Všetkým, ktorí sa spojili pre dobrú vec, ďakujeme.