Aktuality

Čo máme nové?

Národný týždeň charity v Levoči

pridal: Lukáš Hlubovič | dátum: 20. júna 2023 | kategória: Aktuálne správy

Národný týždeň charity, ktorý každoročne organizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s diecéznymi, arcidiecéznymi a eparchiálnymi charitami sme  začali v našej diecéze v Levoči. Spojili sme sa s miestnou farskou charitou, pred Mestským úradom rozložili prezentačný stan aj s videom, aby sme ľuďom priblížili službu, ktorú robíme. 

Farskú charitu v Levoči tvoria dobrovoľníci. Prezentovali sa svojimi výrobkami – látkovými taškami vyrobenými zo starých košieľ, vreckami na pečivo a zeleninu ušitých zo záclon, ľanovými vrecúškami a ďalšími hand-made výrobkami. Táto farská charita je zapojená do väčšiny zbierok, ktoré organizujeme. Aktuálne má za sebou víkendovú mimoriadnu potravinovú zbierku, ktorej dary rozdá lokálnym núdznym rodinám i jednotlivcom. 

V priebehu celého dňa sa pri nás zastavovali učitelia so študentmi, rodiny aj jednotlivci. Priblížili sme im sociálne služby Spišskej katolíckej charity, komunikovali sme najmä lokálnu pomoc služby ADOS a mobilných hospicov, dobrovoľnícku činnosť aj aktuálnu Zbierku školských pomôcok, ktorá je v Levoči obľúbená a veľmi silná. 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa pri našom stánku zastavili.