Aktuality

Čo máme nové?

Dobrovoľníčky v centre pre deti a rodiny Dom Charitas sv. Kláry

pridal: Lukáš Hlubovič | dátum: 17. septembra 2021 | kategória: Aktuálne správy

KTO DÁVA, DOSTÁVA…

Všetko sa začalo tým, keď sme sa dozvedeli, že k nám prídu štyri dievčatá dobrovoľníčky, stráviť, spestriť a spríjemniť našim deťom prázdniny .. Všetci sme sa tešili, i keď deti trochu s rozpakmi.. aké asi  budú? Prišiel 16. august a s ním dorazili aj dobrovoľníčky… Dievčatá boli z rôznych kútov Slovenska, jedna pochádzala dokonca z Moravy.. Od okamžiku, keď vstúpili do nášho zariadenia priniesli so sebou smiech, radosť. 

Petra, Monika, Nelka a Veronika boli od prvej chvíle  našimi slniečkami. Deti a dobrovoľníčky sa rýchlo skamarátili a začal sa pre nich týždeň hier, spoznávaní, získavaní nových skúseností, učení sa nových piesní, dlhých  prechádzok, dokonca dievčatá spolu s deťmi piekli aj koláče. 

Spoločne všetci zamestnanci, deti aj dievčatá dobrovoľníčky sme sa zúčastnili opekačky  na Malužinej u našej p. riaditeľky. Prechádzka po Malužinej bola nádherná a opekačka úžasná. Keď sme si všetci naplnili brušká, urobili sme si aj pekné fotografie na pamiatku, aby sme mali načo spomínať. Deň pred odchodom zobrali dievčatá deti do kina a lunaparku. Bola to taká krásna bodka nakoniec.. Posledný deň bol ťažký, lúčenie smutné.. Všetci sme sa poďakovali týmto skvelým mladým  študentkám, ktoré nezištne venovali požehnané hodiny deťom z nášho zariadenia, Centra pre deti a rodiny Dom Charitas sv. Kláry a spríjemnili nám všetkým čas strávený s nimi.

Neboli sme obohatení len my, ale aj naše krásne úžasné dievčatá, dobrovoľníčky. Viete prečo? Stretli sme sa s nimi ešte raz, keď prišli k nám na celý deň, keďže v zariadení, ktoré chceli navštíviť bola karanténa. . Sme radi, že na nás nezabúdajú a toto dokazuje, že sa aj oni cítili s nami príjemne, keď sa vrátili. Tešíme sa, že sa budú vracať a vracať.