Aktuality

Čo máme nové?

Festival Živé sochy

pridal: SpKCH | dátum: 27. augusta 2018 | kategória: Aktuálne správy

Festival Živé sochy


Centrum Spišskej Novej Vsi ožilo a počas dvoch dní mali obyvatelia ale aj návštevníci mesta jedinečnú možnosť vidieť známy festival Živé sochy. Nápad zorganizovať festival živých sôch vznikol v hlave umeleckého riaditeľa Radovana Michalovova. Festival Živé sochy je jediným festivalom statického umenia na Slovensku. Jeho prvý ročník sa konal v septembri 2017 v Spišskej Novej Vsi s bohatou účasťou až 30 000 návštevníkov. Festival vznikol s jasným cieľom, a to priniesť, vo svete populárne, statické umenie aj na Slovensko. Podarilo sa predstaviť zaujímavých domácich ale aj zahraničných umelcov.

Druhý ročník festivalu bol aj vďaka spolupráci s mestom Spišská Nová Ves medzinárodný. Mohli sme vidieť oceňovaných a uznávaných umelcov zo zahraničia, Nemecka a Portugalska. Okrem nich na festivale nemohli chýbať živé sochy Big Names, tie svojou prítomnosťou vizuálne zmenili celé námestie mesta.

Živé sochy a MY


Tento jedinečný festival sme si nemohli nechať ujsť ani my. Bol to naozaj krásny deň nielen pre naše deti zo zariadenia núdzového bývania, ale aj pre zamestnancov. Na záver rušného dňa sme si pochutili na zmrzline, spokojní a plní zážitkov.

Dom Charitas sv. Jozefa