Aktuality

Čo máme nové?

Žiaci a učitelia z Novoveských škôl ukázali veľké srdce

pridal: SpKCH | dátum: 28. decembra 2018 | kategória: Aktuálne správy

Pred Vianocami vyvrcholila zbierka potravín „Kilo na pomoc rodinám v kríze“ na stredných a základných školách v Spišskej Novej Vsi a v Levoči.  Žiaci a ich učitelia ukázali veľké srdcia a vyzbierali množstvo potravín a drogérie pre rodiny a ľudí v núdzi.

Do zbierky sa zapojiliDo zbierky sa zapojili stredné školy: Gymnázium, Javorová 16, Technická akadémia, Hotelová akadémia, Stredná odborná škola ekonomická, Gymnázium J. Francisciho-Rimavského, Levoča ako aj školy základné:  ZŠ Lipová a ZŠ Levočská.

 „Veľmi sa teším, že tento prvý ročník dopadol nad naše očakávania. Vyzbieralo sa množstvo trvanlivých potravín, sladkostí a drogérie, ktoré pomôžu. Chcem sa zo srdca poďakovať všetkým deťom a ich rodičom, učiteľkám, učiteľom a riaditeľkám, riaditeľom  škôl , ktorí sa zapojili do tejto zbierky. Dnes žijeme dobu, kedy sa môže hocikto z nás ocitnúť v núdzi. Hoc len dočasne, no je dobré, že aj títo ľudia nájdu v Spišskej Novej Vsi organizácie, ktoré im vedia pomôcť.“ Hovorí organizátor zbierky, Tomáš Cehlár, predseda občianskeho združenia Život v meste SNV.

Cieľ zbierkyPrijímateľmi darov sú Spišská katolícka charita a občianské združenie Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, ktoré sa aj v našom meste venujú práve pomoci rodinám a ľudom v núdzi.

„Cieľom zbierky bolo vyzbierať čo najviac trvanlivých potravín a drogérie, pretože tieto položky tvoria značnú časť rozpočtu každej rodiny či jednotlivaca. Sú medzi nami bohužiaľ rodiny a ľudia, ktorí keď zaplatia náklady za bývanie nezostane im dostatok peňazí na základné potraviny, a už vôbec nie na základné potreby pre život. Vyzbierané darované potraviny a drogériu postupne distribuujeme a venujeme ľuďom a rodinám v núdzi, ktorí sú našimi klientmi alebo sú u nás zaevidovaní v rámci nášho regiónu, Spišská Nová Ves. Spišská katolícka charita je aktívna v rámci potravinovej a humanitárnej pomoci, daruje potravinové a hygienické balíčky núdznym. V roku 2017 sa nám podarilo distribuovať 47 213 potravinových balíčkov, čo v prepočte predstavuje hmotnosť 637 375,5 kg, počet obdarovaných klientov bol 4 996. Taktiež sme distribuovali 8 246 hygienických balíčkov, v prepočte 12 369 kg pre 4 100 klientov.“ spomína Petra de Campos zo Spišskej katolíckej charity. 

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.