Aktuality

Čo máme nové?

Viete, že v jednom zo zariadení máme spisovateľku?

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 4. februára 2023 | kategória: Aktuálne správy

Opäť sa nám potvrdilo, že ak človek cíti lásku a prijatie, má príležitosť sústrediť sa na seba a svoje talenty. Pani Mária našla takéto prostredie v našom Zariadení núdzového bývania (ZNB). A tak keď na jeseň 2022 SOSNamestovo SOŠ podnikania a služieb v Námestove oslovila toto zariadenie s prosbou o napísanie rozprávky, Mária neváhala. Pustila sa do písania, deti v zariadení do kreslenia a o pár dní bola na svete rozprávka Smrekovec na Slanej vode. Dnes je rozprávka súčasťou náučno – rozprávkovej knihy s názvom LeSníček, na krst ktorej bola naša spisovateľka Mária pozvaná.

Nešlo len o napísanie rozprávky a vydanie knihy, projekt má pokračovanie. Vznikol s úmyslom chrániť prírodu, a tak na jar dostane naše ZNB stromček, ktorý si obyvateľky zariadenia vysadia v záhrade a spolu s deťmi sa oň budú starať. Všetkým bude pripomínať tento veľký úspech a myšlienku, že o našu prírodu sa musíme starať.

Ďakujeme pani riaditeľke Ing. Erike Šuškovej, učiteľke Katke Tomulcovej a študentom strednej školy v Námestove aj ochranárke prírody Zuzke Kertysovej, ktorí nás zapájajú do svojich aktivít a projektov. Tešíme sa, že môžeme byť ich súčasťou a zároveň tak nachádzame aj talenty v našom zariadení 🙂