Aktuality

Čo máme nové?

Tomašovský výhľad

pridal: SpKCH | dátum: 25. mája 2018 | kategória: Aktuálne správy

24. máj je Medzinárodný deň národných parkov. Národné a prírodné parky sú prírodným a kultúrnym dedičstvom, ponúkajú nám na obdiv množstvo výnimočných prírodných prvkov a úkazov.

My sme sa rozhodli tento špeciálny deň venovať našej charitnej rodine a pokochať sa najkrajším výhľadom v Slovenskom raji – Tomášovským výhľadom. Toto miesto bolo pre nás jednoznačnou voľbou nielen preto, že ho ja ale aj naši zamestnanci milujú ale vedela som, že aj naše deti budú mať z výhľadu veľký zážitok.

Dlhý deňRáno sme sa s deťmi pripravili na „dlhý“ deň a vychystali všetkých, čo mohli ísť, na výlet. Ráno nás privítali páni z horskej záchrannej služby, ktorí nám hneď na začiatku ukázali prvú pomoc a vysvetlili nám čo robiť a ako sa ošetriť a zachrániť v prípade akéhokoľvek poranenia v prírode, čo sme našťastie nemuseli využiť. Absolvovali sme aj prehliadku záchranného vozidla so všetkým vybavením.

Jarka a Kiko


Vďaka horskej službe si tento krásny výhľad užili aj naši dvaja vozičkári – Jarka a Kiko. Na Tomášovský výhľad sa zviezli špeciálnym terénnym vozidlom horskej záchrannej služby. Naše nechodiace menšie detičky sa „zviezli“ na našich chrbtoch v špeciálnych nosičoch na deti. A nám ostatným, ktorým Pán Boh nadelil zdravé nôžky, neostávalo nič iné ako si túto nádheru vyšľapať. Spoločnosť nám robila aj Lolka, krásna psia slečna.

Ďakujeme Bibke za nápad a horskej službe Spišská Nová Ves že vďaka nim sa tohto výletu mohli zúčastniť aj naši vozičkári Jarka a Kiko. Veľká vďaka patrí aj všetkým zúčastneným a krásnemu počasiu. Bol to nezabudnuteľný zážitok.

Dom Charitas sv. Jozefa

Galéria