Aktuality

Čo máme nové?

Tohtoročná zbierka školských pomôcok s mladými z diecézy

pridal: SpKCH | dátum: 14. júla 2015 | kategória: Aktuálne správy

Tento rok dostane pravidelná charitná “Zbierka školských pomôcok” posily z radov mladých ľudí. Do šiesteho ročníka kampane, ktorej cieľom je pomôcť znevýhodneným deťom v charitných zariadeniach a sociálne slabších rodinách, sa rozhodla zapojiť aj Komisia pre mládež v Spišskej diecéze, ktorá koordinuje aktivity pre mládež na území celej diecézy. Mobilizovať chcú predovšetkým farské spoločenstvá mladých, ale pomocnú ruku môže podať ktokoľvek.

Zbierka modernou formou


Tento ročník bude pre SpKCH zvláštny aj formou. Komunikácia sa viac presunula na internet a zaujímavou je aj méta, ktorú si organizácie s mladými stanovili: vyzbierať spolu 50 kg školských pomôcok.

Aby sa kampaň rýchlejšie dostala do povedomia mladých, obe organizácie (SpKCH aj KpM) pripravili kampaň, ktorej cieľom má byť dostať informácie o zbierke medzi spoločenstvá čím skôr. “Keďže zbierka tvrá do 15. augusta, čo je už o mesiac, museli sme zvoliť spôsob, akým mladým povedať o tom, čo chceme robiť a prečo je to dôležité a to tak, aby ich to zaujalo. Preto sme pripravili komplexnú kampaň s vizuálmi, novým logom komunikáciou na facebook-u a tiež chceme komunikovať cez video”, objasnil Peter Grivalský, PR manažér Charity.

Daniel Lysý, koordinátor aktivít v Komisii pre mládež, dodáva: “Chceme zavolať vedúcemu každého spoločenstva, ktoré bude chcieť ísť do zbierky s nami, a vysvetliť im, ako môžu pomôcť a na koho sa obrátiť, ak by potrebovali poradiť. Takto vieme spoločenstvá veľmi rýchlo zmobilizovať.”

Kampaň dostala nové logo


Súčasťou kampane je aj nové logo. Jeho autorkou je Anna Schaleková, ktorá v minulosti vytvorila logo aj pre predsedníctvo Slovenska vo V4. V logu sú zobrazené školské pomôcky – ceruzka, pero, kružidlo a uhlomer. Organizátori sa ho chystajú použiť aj v nasledujúcich ročníkoch. “Chceme, aby táto zbierka nebola len nejakou akciou, o ktorej ľudia nič nevedia. Práve naopak, keď ľudia zbadajú logo zbierky aj budúci rok, budú pripravení a povedia si: viem, o čom to je, poďme pomôcť. Preto je pre nás logo veľmi dôležité” ozrejmil Grivalský.

Zbierať sa bude po celej diecéze


Ďalšou vecou, ktorá stojí za zmienku je aj spôsob, akým prebehne vyzbieranie pomôcok. “Tentokrát chceme v posledný deň zbierky nasadnúť do auta a osobne vyzbierať pomôcky od spoločenstiev aj všetkých, ktorí nám nejakým spôsobom pomôžu. Tiež je to lepší spôsob, ako sa dobrovoľníkom poďakovať za ich prácu, než keby sme im poslali mail, alebo zavolali”, doplnil Lysý.