Aktuality

Čo máme nové?

Spomienky na Vianoce vo Vyšnom Slavkove

pridal: SpKCH | dátum: 25. januára 2021 | kategória: Aktuálne správy

Nádherné spomienky na predvianočné obdobie majú aj seniori z DCH sv. Vincenta de Paul vo Vyšnom Slavkove. Na tieto dni si zaspomínala jeho riaditeľka Mgr. Marcela Pivovarníčková.

PEČENIE PERNÍKOV

K prijemnej predvianočnej atmosfére neodmysliteľne patrí vôňa perníkov a iných dobrôt. K ich príprave sa s chuťou pustili aj klienti DCH a zaspomínali si na krásne chvíle z čias, keď v kruhu svojej najbližšej rodiny rozdávali aj takýmto spôsobom radosť, lásku a predvianočnú pohodu v očakávaní príchodu spasiteľa.

VIANOCE

Vianoce sú podľa mnohých ľudí najkrajšie sviatky v roku. Aspoň na krátky čas dokážu v každom človeku prebudiť malé dieťa, hlavne pri rozbaľovaní darčekov pod rozsvieteným stromčekom. Aj naši klienti precítili túto vianočnú atmosféru, ktorá vyčarila úsmev na ich tvári a na krátko im vyhladila vrásky, trápenia a starostí v tomto neľahkom období bez svojich blízkych, ktorí im v tento čas najviac chýbajú. Pri štedrovečernom stole si klienti pochutnali na tradičných vianočných jedlách, zaspievali si a spomínali na časy z ich mladosti.

Touto cestou sa chceme poďakovať aj mestu Lipany, ktoré nám cez Mgr. Veroniku Diňovú v spolupráci s Mgr. Martinou Berešovou 

darovali krásne darčeky pre našich klientov.