Aktuality

Čo máme nové?

Šarkaniáda

pridal: SpKCH | dátum: 8. októbra 2018 | kategória: Aktuálne správy

Šarkaniáda v Rabči


Privítanie nového ročného obdobia bolo u nás veselé aj vďaka animátorskému kolektívu z Rabče. Spoločne sme si užili deň na kopci Hrbík- Rabča a zabavili sa na „Šarkaniáde“. Spoločná modlitba s vdp. farárom Petrom Bolibruchom zahájila naše stretnutie. Tejto zaujímavej akcie sa s veľkou radosťou zúčastnili aj deti zo zariadenia. Počasie, ale aj podmienky boli pre toto podujatie ako stvorené. Svietilo slniečko, fúkal vietor a o občerstvenie bolo postarané. Aj prehliadka šarkanov prebehla úspešne. Videli sme malé, veľké, farebné, dokonca aj šarkany s balónmi. Veľmi zaujímavé boli výtvory šarkanov, ktoré deti vyrobili doma. Práve o tie, doma vyrobené, sa nakoniec aj súťažilo. Nezostali smutné ani tie deti, ktoré šarkana nemali, pretože bola možnosť si nejakého zapožičať od  šikovných a milých animátorov a vypúšťanie si vyskúšali všetci.

Víťazom bol náš Lukáško


Prvé miesto získal šarkan s balónmi. Krásne druhé miesto získal šarkan v jesenných farbách a tretie miesto Lukáško z nášho zariadenia s gaštanovým šarkanom. Víťazi boli za svoje netradičné výtvory odmenení vecnými cenami a diplomom.

Veľmi pekne ďakujeme kolektívu animátorov za vydarenú akciu, ktorou potešili a urobili radosť deťom ale aj rodičom zo širokého okolia Rabče.

DCH sv. Hildegardy z Bingenu Rabča

Galéria