Aktuality

Čo máme nové?

Relikvie sv. Jána Pavla II. uložené v Hospici sv. Alžbety

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 3. augusta 2023 | kategória: Aktuálne správy

Riaditeľ krakovskej diecéznej charity (PL), Tomasz Stec, odovzdal relikvie sv. Jána Pavla II. nášmu hospicu v Ľubici. Počas slávnostnej sv. omše prevzal relikvie najvyššieho stupňa (krv odobratú v deň smrti) diecézny administrátor Spišskej diecézy mons. Ján Kuboš, ktorý ich natrvalo umiestnil v kaplnke hospicu sv. Alžbety v Ľubici. Spolu s odovzdávaním relikvie bol odovzdaný aj kardinálom, Stanisław Dziwiszom, vystavený certifikát o jej autentickosti.

Kaplnka tvorí srdce hospicu, nachádza sa v strede budovy na oboch poschodiach. Je miestom, kde sa môžete zastaviť kedykoľvek počas dňa načerpať síl do ďalšej práce. Hospic sv. Alžbety už disponuje jednou relikviou, ktorá patrí bl. Zdenke Schellingovej. V tejto kaplnke budú uložené aj relikvie Jána Pavla II.

 „Všetci vieme, že sv. Ján Pavol II. miloval Tatry. My máme z každého okna hospicu na Tatry krásny výhľad. Keď som sem prišiel prvýkrát, túžil som po tom, aby tu bol nejakým spôsobom prítomný aj Ján Pavol II. Vďaka relikviám sa mi to splnilo,“ vyjadril sa k téme Bohumír Živčák, riaditeľ hospicu.

Tomasz Stec: „Keď sme sa 1.x stretli s pánom riaditeľom, dozvedeli sme sa o jeho veľkej túžbe, aby relikvie Jána Pavla II. mohli byť tu, v hospici. Prebral som to s otcom Dziwiszom, on s radosťou vyhovel tejto túžbe a daroval relikvie hospicu Spišskej katolíckej charity.“