Aktuality

Čo máme nové?

Radosť v DS Námestovo

pridal: SpKCH | dátum: 9. júna 2020 | kategória: Aktuálne správy

Po dlhom čase odlúčenia sa otvorili brány aj v dennom stacionári v Námestove. Zážitky z dojímavého prvého dňa nám poslala Mgr. Jolana Kubicová, riaditeľka ADS Charitas Námestovo.

Dlhý čas odlúčeniaVeľmi sme sa tešili  a nevedeli  dočkať,  kedy sa po dlhej dobe odlúčenia, opäť otvoria brány  denného stacionára bl. Zdenky Schellingovej v Námestove. Preto sme sa na  príchod prijímateľov sociálnych služieb zodpovedne pripravovali. Premaľovali sme  steny miestností, naším úmyslom bolo, aby boli  farebnejšie a veselšie.

Zodpovedná prípravaZabezpečili sme bezdotykové teplomery, rúška ako aj dostatok dezinfekčných prostriedkov pre osobnú hygienu a dezinfekciu vo všetkých priestoroch zariadenia. Kreslá v miestnostiach sme prispôsobili podľa nariadení. Veríme že prijímatelia sociálnych služieb sa budú cítiť bezpečne a pohodlne.

 

Deň plný radostiA dnes, 8.6., nastal deň ,,D“ keď sme sa opäť stretli s prijímateľmi sociálnych služieb denného stacionára bl. Zdenky Schellingovej v Námestove. Obavy a strach so samoty, odlúčenia, ako aj situácie, ktorá momentálne panuje vo svete, dnes vystriedala obrovská radosť  vyžarujúca z tvárí našich seniorov.

Blízko pri človekuVrúcne objatia a podávanie si rúk na privítanie nahradili úprimné slova, či úsmev,  hoc schovaný pod rúškom. Teraz si uvedomujeme, že to nie je len fráza, ktorá sa nachádza v logu Slovenskej katolíckej charity blízko pri človeku“, ale vďačnosť a dôvera, ktorú  sme si vzájomne prejavovali aj počas obdobia pandémie.

 

Dôležitosť stacionárovVďaka a srdečnosť našich klientov  dokazuje aké sú denné stacionáre dôležité v systéme  poskytovania sociálnych služieb.

krásny uvítací deň v stacionári sa postarala jedna so senioriek, ktorá nás prekvapila menšou oslavou k jej nedávnym okrúhlym narodeninám. Vrúcne blahoželania a kytica kvetov na seba nenechala dlho čakať.

 

Zdenkin príhovorVeríme, že ako nás radosť sprevádzala počas dnešného dňa, tak nás bude  sprevádzať aj v nasledujúcom období  v dennom stacionári .

Všetci si prajeme a  prosíme našu patrónku  bl. Zdenku Schellingovú, ktorej obraz visí na stene nášho  zariadenia aby držala nad nami ochrannú ruku.