Aktuality

Čo máme nové?

Radosť pomáhať 2018

pridal: SpKCH | dátum: 27. novembra 2018 | kategória: Aktuálne správy

Tesco zbierka je najväčšia potravinová zbierka počas roka. Úspešne sme sa zúčastnili už šiesteho ročníka. Zbierka potravín a hygienických potrieb je pre nás, Charitu, veľmi nápomocná. Aj vďaka tomu môžme pomôcť ľudom v núdzi, ktorí to sami nedokážu.

Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku


Od 22. do 24. novembra 2018 mohol každý z vás vo vybraných prevádzkach siete Tesco nakúpiť trvanlivé potraviny, ako napríklad ryžu, cestoviny, detské príkrmy, detskú výživu, sušené mlieko, cukor, múku, olej, konzervy, drogériu, hygienické potreby a darovať ich ľuďom v núdzi. Naši zamestnanci, dobrovoľníci ale aj klienti mali v predajniach svoje miesto, kde ste ich mohli rozpoznať podľa bielych tričiek s nápisom „Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku“. Do nákupných košíkov si postupne ukladali vaše štedré dary.

Do zbierky v rámci spišskej diecézy sa tento rok zapojili mestá: Dolný Kubín, Kežmarok, Krompachy, Liptovský Mikuláš, Poprad, Ružomberok, Smižany, Spišská Belá, Tvrdošín, Spišská Nová Ves a Stará Lubovňa.

Spolupracovali sme s organizáciami ako Slovenská katolícka charita, Potravinová banka Slovenska, Farská charita Smižany, Farská charita Ružomberok, Farská charita Biely potok, Farská charita Levoča, Farská charita Ľubica, Farská charita Spišská Nová Ves  a Gréckokatolícka cirkev. Ďakujeme, že sme sa spojili a spolupracovali na tomto milom projekte.

Vďaka Vám môžme pomáhať


Vďaka vašim dobrým srdciam a štedrosti sa nám podarilo vyzbierať celkom 13 437,83 kg trvanlivých potravín, drogérie a prostriedkov osobnej hygieny. Vyzbierané potraviny poputujú ako potravinové balíčky rodinám v núdzi, jednotlivcom, ľuďom bez domova, osamelým dôchodcom, ľuďom v krízovej situácii, sociálne slabším a opusteným matkám s deťmi v našom regióne. Časť trvanlivých potravín využijeme aj na prípravu jedál pre klientov v zariadeniach SpKCH, ktorými spestríme stravu na niekoľko mesiacov.  

Vďaka darovaným potravinám a drogérii môžeme v jednotlivých mestách poskytnúť pomoc na zmiernenie chudoby odkázaným občanom počas celého roka. V blížiacich sa chladných mesiacoch poskytujeme aj varené teplé jedlo núdznym.

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Potravinová a humanitárna pomoc

Galéria