Aktuality

Čo máme nové?

Ples Ľudí s dobrým srdcom

pridal: SpKCH | dátum: 2. marca 2017 | kategória: Aktuálne správy

Výnimočné podujatie s jedinečnými ľuďmi. Aj týmito slovami by sa dal charakterizovať Ples ľudí s dobrým srdcom. Vďaka Mestskému kultúrnemu centru, Spišskej katolíckej charite, Slovenskému zväzu zdravotne postihnutých a spišskonovoveskému Klubu detí a mládeže sa mohli hendikepované deti opäť zabávať do sýtosti.

Deti ale aj dospelý s hendikepom si život užívajú plnými dúškami, ukázali nám to opať na plese Ľudí s dobrým srdcom, kde sa zabávalo viac ako 180 hostí. V rámci projektu Deti deťom sa o zábavu a pekný program postarali škôlkari z Hanulovej ulice, mažorétky z CVČ Adam, zazneli zobcové flauty ale aj spevácke vystúpenia. Tento rok ozvláštnilo spevácke vystúpenie Antónie Martofovej, absolventky českého konzervatória a súčasnej študentke Univerzity Komenského. „Je to vzácny človek, Antónia je úplne slepá, stále chodí na tento ples a to viac si vážime, že takto vystúpila pred našími deťmi,“ hovorí Anička Koťuhová, Mestské kultúrne centrum SNV. Pestrý program doplnili aj samotní hostia. „Veľmi sa teším, že si pre nás pripravili program postihnuté deti zo spojenej školy Maximiliána Kolbého, SNV,“ spomína Anička Koťuhová. Vďaka nim sa hostia ocitli v Alicinej krajine zázrakov, tancovali s dažďovými kvapkami, kvetmi na lúke a v koncertnej sále Reduty sa objaili aj piráti.


„Títo ľudia sa taktiež dokážu baviť, musím povedať, že niekedy možno aj viac ako zdravé deti,“ hovorí PhDr. Ing. Pavol Vilček, diecézny riaditeľ SpKCH „Neuveriteľná radosť, ktorá z týchto detí a hostí ide svädší o tom, že to stojí za to urobiť aj 20. ročník, oni si nevyžadujú nič mimoriadné, pretože to oni nám dávajú tú radosť,“ hovorí Anička Koťuhová. Úsmej a radosť na tvárach hostí sú jasným znakom toho, že si ples uživali naplno. Možností na zábavu však nemajú mnoho a tak v koncertnej sále reduty tancovali na 19.ročníku až do polnoci.