Aktuality

Čo máme nové?

Pestré aktivity v Trstenej

pridal: SpKCH | dátum: 11. júna 2020 | kategória: Aktuálne správy

Nádherné dni plné rôznorodých aktivít prežívajú aj v Dome Charitas sv. Františka z Assisi v Trstenej. Uplynulé dni využívajú jeho obyvatelia na krásné chvíle plné zaujímých činností. Za milé pozdravy a fotografie z nich ďakujeme Mgr. Anne Parcovej.

Radosť z konvaliniekOdtrhneš kvietok, pošteklíš noštek, zavoniaš vôňu, ozdobíš  domček, vyvoláš úsmev, obdaríš človeka a spokojne si sadneš.

Zaspievaš pieseň, vrátiš sa do minulosti a môžeš snívať, rozprávať a cítiť čo všetko pripravil pre nás náš Pán.

 

Dotyk prírodyJednoduchý, malý dotyk prírody z každodenného dňa, pomáha pri starostlivosti o našich klientov, ktorí sú odkázaní na našu službu.

Len tak  málo stačí, aby slnko hrialo, ľudia sa radi mali a dobre si nažívali.

 

Spoločné pečenieAby všedný deň, krajší bol  stačí svoje zmysly prebudiť, pridať štipku lásky, trošku chuti pracovať, recept pohľadať a ostatných na vôkol nabudiť.

 

Usilovná prácaSuroviny pripravíme, mrkvu postrúhame. Cukor, vajce, olej, mlieko a na záver múku pomiešame. Vláčne cesto pripravíme. Do formičiek pekne nalejeme a v rúre upečieme. Na ozdobu fantázii priestor dáme, z toho čo doma máme.

 

 

Chutný výsledokŽe to vonia a rozvonia celý dom, pošteklí nám každý nos. Že to chutí, dá sa zjesť, každý z nás to dobre vie. Návšteva sa presvedčí, až keď sa  corona – vírus ukončí.

Vďačnosť za darV týchto dňoch prežívame aj vďačnosť za dar od spoločnosti Garbiar stavebniny, ktoré nám osobne odovzdal konateľ spoločnosti Jozef Garbiar. Srdečne ďakujeme!