Aktuality

Čo máme nové?

Naša zamestnankyňa nominovaná na dobrovoľníčku roka

pridal: SpKCH | dátum: 7. februára 2021 | kategória: Aktuálne správy

Vedeli ste, že naša projektová manažérka Saška Kovalčíková rok pôsobila ako dobrovoľník v africkej Rwande? Z tohto dôvodu bola aj v mene Národného dobrovoľnícka centra CARDO nominovaná do úzkeho výberu celoslovenského podujatia dobrovoľník roka. Keďže táto skúsenosť Saške zmenila pohľad na život, so svojou skúsenosťou v Afrike sa rada podelila aj s nami:

“Už je to nejaký čas od môjho návratu z Rwandy, kde som prežila krásny rok plný radosti, ale aj ťažkých situácií. Spomínam na moje deti z centra, kolektív, komunitu a život v Afrike.

Na začiatku som si nemyslela, že moje odhodlanie bude natoľko silné, aby som dokázala odísť do ďalekých krajov, no bolo. Cieľom bolo pomôcť. Aspoň pár ľuďom, drobcom, keďže zachrániť celý svet nedokážem.

A s týmto cieľom by som rada pokračovala aj doma na Slovensku. Som vďačná Spišskej katolíckej charite, že som sa mohla stať súčasťou tímu a tak naďalej kráčať cestou pomoci iným.

Nezatvárajte svoj pohľad pred núdznymi ani vy, pomôžte!”

O tom, či sa Saška stane aj dobrovoľníčkou roka sa dozvie na online odovzdávaní ceny – Dobrovoľník roka 2020 -Srdce na dlani,

ktoré sa uskutoční 11.3.2021. My v Spišskej katolíckej charite jej držíme palce! 🙂