Aktuality

Čo máme nové?

Národný týždeň manželstva: manželia Porubskí

pridal: SpKCH | dátum: 13. februára 2021 | kategória: Aktuálne správy

V dnešný deň vám prinášame tretí príbeh manželstiev našich zamestnancov. Dnes vám príbeh manželov Danielky a Viktora Porubských. Viktor je našim novým koordinátorom rozvojových projektov.

„Dôležitejšie ako sa pozerať jeden na druhého je pozerať sa spolu rovnakým smerom“ hovorieval nám už v príprave na manželstvo náš drahý priateľ, dnes už zosnulý páter Augustín Vrecko, ktorý bol dlhoročným misionárom na Haiti. 

Vravel, že veriť v Boha je pekné, ale dôverovať mu, je niečo úplne iné. Neustále nám opakoval, že musíme „dovidieť ďalej ako na špičku vlastného nosa“ a otvárať sa pre potreby ľudstva – pretvárať svet na lepší.

Jeho slová sme si naplno uvedomili až o niekoľko rokov neskôr, keď sme si z  práce vzali neplatené voľno na to, aby sme šli na pár mesiacov dobrovoľníčiť k sestrám Matky Terezy do Kalkaty.

Tá skúsenosť nám doslova zmenila život. Po ochutnaní toho, ako bezpodmienečná láska chutí v akcii, nám bolo jasné, že už nemôžeme žiť len sami pre seba.

Popri prijatí našich detí (ktoré sú pre nás úžasným darčekom!) sme sa pustili do dobrovoľníckych aktivít v našom okolí, ale aj do založenia dobrovoľníckeho združenia Mary’s Meals Slovensko, ktoré pomáha v školách sýtiť tisíce detí žijúcich v extrémnej chudobe vo svete.

Práce na budovaní lepšieho sveta je v našom okolí ešte neúrekom! Aj keď sme schopní odovzdať len kvapku, možno by práve tá naša kvapka v mori chýbala.

Lebo láska sa dávaním nestráca, ale znásobuje. Kto má chuť sa pridať?