Aktuality

Čo máme nové?

Mimoriadna Potravinová zbierka

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 16. júna 2023 | kategória: Aktuálne správy

Už niekoľko rokov je Spišská katolícka charita súčasťou najväčšej Potravinovej zbierky prebiehajúcej v novembri. Pre veľký úspech týchto zbierok, a zároveň kvôli inflačnej kríze, na ktorú doplácajú najmä tí najbiednejší, sme boli pod záštitou Slovenskej katolíckej charity v dňoch 16.-17. júna (piatok, sobota) súčasťou mimoriadnej letnej Potravinovej zbierky v predajniach Tesco.

Pri vstupe do vybraných  super/hypermarketov v Spišskej diecéze mohli návštevníci stretnúť našich kolegov, ktorí im ochotne vysvetlili, ako sa dá do zbierky prispieť. Darovať ste mohli potraviny aj drogériu, ktoré ste po zaplatení vložili do nákupného vozíka nachádzajúceho sa pri našich dobrovoľníkoch.

Vďaka vám všetkým, ktorí ste sa zapojili do pomoci prostredníctvom tejto zbierky.
V Spišskej diecéze sme v predajniach vyzbierali spolu  1460kg potravinovej a hygienickej pomoci v hodnote viac než 3600€.
Ďakujeme aj našim dobrovoľníkom, ktorí v predajniach strávili svoj voľný víkendový čas.

Do zbierky sa dá zapojiť až do 30. júna, využitím služby Tesco Online nákupy.

Vhodné na darovanie sú trvanlivé potraviny ako ryža, cestoviny, múka, cukor, detské výživy, olej, konzervy, zaváraniny, čaj, káva a drogistický tovar, napríklad  prostriedky na pranie, sprchové gély, mydlá, šampóny a podobne.

Vyzbierané dary pomôžu lokálne najmä:

– osamelým seniorom
– rodičom samoživiteľom
– ľuďom bez domova
– a ďalším, ktorí sa ocitli v neľahkej situácii

Ďakujeme!