Aktuality

Čo máme nové?

Milión detí sa modlí ruženec

pridal: SpKCH | dátum: 11. októbra 2020 | kategória: Aktuálne správy

V nedeľu 18. októbra sa budú deti na celom svete modliť ruženec za mier a jednotu na celom svete. Pripojte sa k tejto výzve spoločne s vašimi deťmi, vnúčatami, či žiakmi aj vy!

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi opäť pozýva farnosti, školy, materské školy aj rodiny zúčastniť sa na iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec. Jej úmyslom je modliť sa spoločne za mier a jednotu na celom svete. Tento rok sa koná vo veľmi zvláštnej situácii, pretože nikdy predtým nebol svet zasiahnutý takou rozsiahlou zdravotnou a existenčnou krízou.

„Kríza, v ktorej bol a stále je celý svet vystavený neviditeľnému vírusu, zabíjajúcemu státisíce ľudí, má zničujúce a zatiaľ nepredvídateľné hospodárske i sociálne následky. Náš svet už nie je tým, čo býval. To, čo sme predtým považovali za samozrejmé, už takým nebude,“ konštatoval kardinál Mauro Piacenza, prezident nadácie ACN. V liste adresovanom deťom píše, že v ťažkých situáciách je veľmi dôležité spolupracovať a vzájomne si pomáhať. „Nesmieme však zabudnúť, že najväčšia pomoc prichádza od Boha.“

Zúčastnite sa spolu s ACN na celosvetovej modlitbovej iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec, ktorá sa koná v nedeľu 18. októbra 2020. (V prípade, že sa budete modliť ruženec s deťmi v školách alebo materských školách, urobte tak v pondelok 19. októbra 2020.)

ZDROJ článku a viac informácií o iniciatíve nájdete: NA TOMTO ODKAZE