Aktuality

Čo máme nové?

Keď si ľudia pomáhajú…

pridal: SpKCH | dátum: 5. augusta 2020 | kategória: Aktuálne správy

Mnohí naši zamestnanci často prežívajú veľa silných momentov. Dnes vám prinášame povzbudivý príbeh našich pracovníčok z poradne sv. Bakhity v Liptovskom Mikuláši. 

Vyšlo to hneď

Vytvoriť, opraviť, utkať sieť  je niekedy možno fuška aj pre takého pavúka, či rybára, keď sa mu sieť pretrhne. Vytvárať siete medzi sebou, ktoré nám pomáhajú stáť pevnejšie, je niekedy tiež fuška. No tento krát to vyšlo a ako sa povie „hneď na prvú“.

Sympatická rodinka

V domčeku v obci Dúbrava býva mama s troma deťúrencami. Stalo sa, že nemajú otca, ale za to majú pri sebe babku. A takto si družne gazdujú, samý “babinec” až na jedného chlapa, no ten má zatiaľ iba 2 a pol rôčka.

Všetko spoločne

Mama ráno vstáva a chodí do práce, babka zasa varuje deti. Spoločne varia, perú, hrajú sa, starší pomáha mladšiemu a mladší staršiemu.

Peňazí nie je nazvyš

Avšak čo ak sa napríklad pokazí práčka alebo chýba drevo na zimu? To je zle nedobre lebo peniaze sú presne zrátané, aby bolo z čoho platiť účty, aby bolo z čoho variť, aby deti mali všetko potrebné do školy, aby boli pekne, čisto oblečené, aby mama mala ako cestovať do práce, aby, aby… no stalo sa.

Vzájomná pomoc

Našťastie aj iní ľudia myslia na druhých a tak nová a väčšia práčka poputovala do tejto rodiny. Takto ľudia pomáhajú jeden druhému a už neviem, či starší mladšiemu, či opačne, ale funguje to. 🙂

Bude teplo v piecke

A podarila sa nielen práčka, ale aj drevo na zimu! Pomocnú ruku podala Komunitná nadácia Liptov. Tento príbeh vám prinášame na fotkách nižšie.

Veľká vďaka firme Rettenmeier Tatra Timber s.r.o Liptovský Hrádok, že v jednom dúbravskom domčeku, pod horou, bude celú zimu teplo v piecke!