Aktuality

Čo máme nové?

Deň detí v DCH sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči

pridal: SpKCH | dátum: 11. augusta 2017 | kategória: Aktuálne správy

Medzinárodný deň detí  je sviatok detí, ktorý sa oslavuje zvyčajne 1. júna. Je venovaný hlavne našim najmenším. Deň, ktorý dospelí venujú detskému svetu, detským hrám, radostiam a detským srdiečkam.  O tieto Božie deti sa musíme s láskou starať a chrániť ich, nedovoliť, aby im niekto ubližoval alebo ich týral. Sú ako kvety zeme, ktoré treba pestovať, starať sa o ne, aby nezahynuli. V našom zariadení núdzového bývania v Rabči sme MDD tento rok oslávili dvakrát, okrem 1. júna sme si tento krásny deň zopakovali aj v čase prázdnin, našim detičkám zažiarili očká. Veľmi sa potešili rôznym darčekom, sladkostiam, opekačke a bohatému programu, ktorý im pripravili naši dobrodinci a dobrovoľníci. Postarala sa o to naša dlhoročná dobrovoľníčka Mgr. Katka Tomulcová zo SOŠ Námestovo a jej študentky, Zuzana Polhorská s Milošom a s Veronikou, tiež traja Mimoni z občianskeho združenia „Z lásky k deťom“.

Pani Katka napísala projekt Spojme sa pre dobrú vec 2017 s názvom: „Nový krajší domov pre týrané ženy“. Študentkám, našim dobrovoľníčkam, tento projekt prispel k rozvoju sociálneho cítenia a organizačných schopností.

Cieľom projektu bolo vytvorenie oddychovej zóny v našom areáli DCH pre týrané matky s deťmi. Počas jeho realizácie bolo zakúpené rôzne záhradné náradie, bola uskutočnená úprava terénu, jeho skrášlenie výsadbou okrasných drevín a ovocných kríkov.  Pre deti boli zakúpené rôzne hračky, pribudla aj šmýkľavka a hojdačky. Vytvorilo sa pieskovisko a detské ihrisko, kde všetci budú môcť tráviť svoj voľný čas.

Na tento sviatočný MDD, kedy sa naše deti poriadne vyšantili a užili si ho naplno, budú mať stále pekné spomienky, pretože im to budú každý deň pripomínať aj tieto darované veci a hračky. Všetkým dobrodincom a dobrovoľníkom sa chceme srdečne poďakovať a tešíme sa na ďalšie stretnutia s nimi. Nech ich za to dobrý Pán Boh odmení a požehnáva.