Aktuality

Čo máme nové?

Ďakujeme!

pridal: SpKCH | dátum: 7. mája 2020 | kategória: Aktuálne správy

Aj napriek súčasnej pandémii je medzi nami veľa dobra! Chceme sa zo srdca veľmi úprimne poďakovať všetkým dobrým ľuďom, ktorí nás podporili finančne, dobrovoľnícky, modlitebne, či akoukoľvek inou pomocou! Veď aj vďaka vám dokážeme spoločne pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú!

Ochranné štítySpišská katolícka charita od začiatku tejto náročnej pandémie zápasí s nedostatkom ochranných prostriedkov. Aj naše zdravotné sestry nutne potrebovali ochranné štíty pre prácu v ADOS-kách, hospici, či mobilných hospicoch. Chceme sa preto poďakovať súrodencom Barabasovým z Popradu, ktorí boli ochotní pre nás tieto štíty vytlačiť na svojej 3D-tlačiarni. ĎAKUJEME!

Emília z Vranova nad Topľou

Kvôli nedostatku ochranných pomôcok pre našich núdznych, ale aj zamestnancov sme boli nútení začať si vyrábať rúška sami. Preto nám veľmi pomohlo, keď ste nám darovali potrebné látky na ich ušitie. Jedným z darcov bola aj pani Emília z mesta Vranov nad Topľou, za čo jej aj touto formou úprimne ĎAKUJEME!

Kto pomôže Slovensku?Tento úžasný projekt pomáha zvládnuť pandémiu koronavírusu mnohým nemocniciam, domovom sociálnych služieb, či službám pre zraniteľné skupiny ľudí. Vďaka ich iniciatíve sme dostali darom mnohé veci, ktoré sme aktuálne potrebovali. SRDEČNE ĎAKUJEME!

Marek Dedič, LEAP n.o. BratislavaChrániť sa počas pandémie nám všetkým pomáha aj správna dezinfekcia. Preto zo srdca ďakujeme pánovi Marekovi Dedičovi z neziskovej organizácie LEAP, ktorý nám venoval tak potrebnú dezinfekciu, materiál na rúška a dokonca nám poslal aj hotové, ušité rúška. ĎAKUJEME!

Pani Ivana a pani LenkaVeľké, obetavé srdce mali aj pani Ivana a pani Lenka, ktoré nám venovali látky na ušitie ďalších ochranných rúšok, ktoré pomáhali tým, ktorí to najviac potrebujú. Veľká VĎAKA!

Spoločnosť BRIMO SKSlovenská spoločnosť BRIMO SK nám darovala užitočný a praktický stan, ktorý určite využijeme pri našej práci. Veľká vďaka za ich dar!

CLEANING spol. s.r.o.Všetky naše Domy Charitas dostali darom od  spoločnosti CLEANING spol. s.r.o. dezinfekčný prací prostriedok Ariel Formula Pro+. Prostriedok nám osobne priniesol pán Ing. Miloslav Kaprál. Aj vďaka tomuto prášku sa nám darí zvládať boj so súčasnou pandémiou. Tejto spoločnosti patrí za jej nezištný dar veľká vďaka!

CitizenGO SlovenskoSrdečne ďakujeme aj komunite CitizenGO v zastúpení Miriam Kuzárovej. Ich organizácia nám venovala 20 000 eur na nákup hygienických potrieb a dezinfekciu. Ďakujeme, že aj touto pomocou môžeme pomáhať núdznym aj v súčasných náročných časoch.

V neposlednom rade ďakujeme všetkým našim obetavým zamestnancom, ktorí v týchto dňoch pracujú naplno, mnohí aj vo svojom voľnom čase. Aj vďaka vašej obete môžeme neustále pomáhať tým, ktorí to teraz najviac potrebujú. VĎAKA, že VÁS MÁME! 🙂