Aktuality

Čo máme nové?

Ako žije SpKCH v Liptovskom Mikuláši?

pridal: SpKCH | dátum: 27. apríla 2020 | kategória: Aktuálne správy

Mnohé služby kvôli pandémii koronavírusu nemôžeme vykonávať. Naši zamestnanci v Liptovskom Mikuláši aj napriek tomu pomáhajú, kde je to potrebné, dokonca aj v ich voľnom čase.  Za to im patrí veľká vďaka! 🙂

Pomoc pre seniorovAj nám záleží na našich najzraniteľnejších, ktorými sú seniori.  Zamestnanci ADS Spišskej katolíckej charity v Liptovskom Mikuláši  vo svojom voľnom čase pomáhajú s nákupmi a rozvozom rúšok pre seniorov nad 65 rokov, ktoré zabezpečilo mesto Liptovský Mikuláš.  Na fotke môžete vidieť, ako sme roznášali pomoc pre prímestskú časť Iľanovo.

Zbierka hračiek

Popri každodennej starostlivosti o seniorov v súčasnej situácií, spoločne s kolegynkami ADOS Charitas v Liptovskom Mikuláši sme sa rozhodli spríjemniť toto náročné obdobie aj deťom zo sociálne slabých rodín. Zorganizovali sme preto zbierku nepotrebných hračiek a športových potrieb, ktoré sa následne rozviezli do vybraných rodín. Aspoň takouto malou pomocou sme vyčarili úsmev na tvárach tých najmenších, ktorí sú momentálne zatvorení doma a veľmi im chýba kontakt so svojimi rovesníkmi.

Všetkým zamestnancom z Liptovského Mikuláša srdečne ďakujeme za ich nasadenie!

Za článok a fotografie ďakujeme Mgr. Jana Trnovská