Obetavá láska k rodine

pridal: SpKCH | dátum: 9. novembra 2019 | kategória: Aktuálne hľadáme

„Priama materiálna a potravinová pomoc ľuďom v núdzi“

Meno: Daniel

Región: Orava

Predmet žiadosti:

Chladnička (max. 400 eur)

Príbeh

V dnešnom svete sa často stretávame so sebeckosťou. Príbeh pána Daniela však svedčí o úplnom opaku.

Daniel si žil “svoj” pekný život, chystal sa oženiť a presťahovať sa do Čiech. Po smrti jeho matky sa však rozhodol obetavo postarať o dvoch svojich nevlastných súrodencov – dvojičky. Jeho nevlastný brat podľahol závislosti na alkohole, kvôli čomu vždy premárni svoj celý príjem. Pán Daniel mu dodnes platí dlhy, ktoré si jeho príbuzný spôsobil.

Sestra, po smrti matky, utrpela vážne psychické ochorenie, kvôli čomu potrebuje úplnú starostlivosť. Daniel jej musí pomáhať pri takmer všetkých bežných denných činnostiach. Jeho láskavosť a obetavú starostlivosť si všimol kamarát. Poradil mu, aby navštívil denný stacionár vzdialený 26 km od jeho bydliska.

Daniel vyskúšal odporúčanie jeho známeho a navštívil naše zariadenie. Kolektív a spoločenstvo iných ľudí malo na jeho sestru veľmi dobrý vplyv, a nanovo začala rozprávať.

Už len pri stretnutí s pánom Danielom sme si všimli jeho dobrotu. Obetavá láska vyžarovala aj na nás. Dospelým nevlastným súrodencom obetoval celý svoj život. Všetok čas obetuje starostlivosti o nich a jeho financie smerujú na splácanie dlhov brata alkoholika, nákupu jedla či hygienických potrieb.

Veľmi by sme chceli pomôcť pánovi Danielovi kúpou chladničky. Veríme, že aspoň takouto pomocou mu prinesieme radosť do jeho nezištnej pomoci.

Blízko pri človeku

Podporiť túto rodinu môžete finančne:

Číslo účtu: SK28 0200 0000 0000 2963 4592

VS: 0004201913

Pre viac informácií môžete kontaktovať koordinátora:

Jana Benická

Mobil: 0904 996 982