Aktuality

Čo máme nové?

Keď výdavky prevyšujú príjmy I.

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 8. februára 2023 | kategória: Nadácia EPH

Sociálni pracovníci sú zvyčajne menej viditeľní. Pohybujú sa medzi nami, oči majú upreté na núdznych. Denne sa s nimi stretávajú a v mene charity im podávajú pomocnú ruku. Vďaka tomu, že zisťujú ich potreby, môžeme rodinám pomáhať konkrétnym spôsobom. Opäť vám prinášame príbehy ľudí, ktorých podporujeme aj vďaka spolupráci s Nadáciou EPH. 

Týchto núdznych sa snažíme chrániť, preto sú mená v príbehoch zmenené. Ak máte záujem pripojiť sa k finančnej pomoci a podporiť podobné príbehy, budeme veľmi radi. 

Konkrétne inštrukcie k pomoci nájdete na konci každého príbehu. 

 

Cecília je mamou dvoch detí, ktoré vychováva bez manžela. Hoci pracuje, nemá dostatok financií na to, aby si mohla odkladať bokom na nepredvídané výdavky. Stará varná doska, ktorú v byte mala, je už nefunkčná, na novú nemá dostatok finančných prostriedkov. Vďaka Nadácii EPH sme mohli Cecílii pomôcť zakúpením novej varnej platne.  

V podobnej situácii sa dnes ocitá čoraz viac rodín. Napriek tomu, že pracujú a snažia sa zabezpečiť svoju rodinu najlepšie ako vedia, finančné výdavky prevyšujú príjmy. Ak vám to finančná situácia dovoľuje, prosím, zapojte sa do pomoci rodinám v neľahkých situáciách. 

 

Podobné príbehy môžete finančne podporiť aj vy: 

Číslo účtu: SK28 0200 0000 0000 2963 4592

VS: 80413