Nadácia EPH

Pomocná ruka núdznym

Podobne ako minulý rok, tak aj tento máme možnosť pomáhať núdznym rodinám vďaka Nadácii EPH. Nadácia EPH poskytuje finančnú čiastku jednotlivým diecéznym a arcidiecéznym charitám Slovenska, ktoré podobne ako my zachytávajú príbehy rodín, ktoré u nás vyvolávajú silné emócie (smútok, pochopenie, ľútosť, potrebu pomôcť). Práve vďaka Nadácii EPH dokážeme zlepšovať životnú situáciu rodín, ktoré to potrebujú a podporiť ich materiálnou pomocou.

Môžem, pomôžem. – to je slogan dnešných dní. Vďaka Nadácii EPH získavame výraznú možnosť pomoci, no tam to nekončí. Pomoc môže prísť práve aj od vás a môžete svojim pričinením napomôcť ďalším rodinám, lebo čím viac dobra rozdáme (poskytneme), tým viac sa nám vráti (minimálne na duši).

Situácia v mnohých domácnostiach je náročná až kritická a momentálne prebiehajúca pandémia ju vôbec neuľahčuje. Počas nasledovných týždňov vám prinesieme pár anonymných príbehov rodín v núdzi, ktorým pomáhame vďaka projektu Nadácie EPH. Spoločne však môžeme podporiť aj iné rodiny v podobnej situácii.

Podajme spoločne pomocnú ruku núdznym! Rozdajme radosť!

ĎAKUJEME !

účet určený na podporu: SK28 0200 0000 0000 2963 4592 VS: 80413

Volám sa Martina a toto je môj príbeh..

Mám krásnu rodinu a v podstate som sa nemala nikdy na čo sťažovať, no v jednom bode prišiel v mojom živote zlom. Zlom, ktorým bola choroba. Dostala som rakovinu a všetko sa zo dňa na deň zmenilo.

Naša finančná situácia zrazu nebola dostatočná. Musela som chodiť na chemoterapiu, platiť lieky, prišla som o prácu a do toho sme sa s manželom museli postarať o naše deti, ktoré boli v tom čase ešte malé. Dnes sú to už tri roky po chemo, no rodinná situácia stále nie je dobrá. Manžel sa snaží zabezpečiť rodinu, a preto pendluje za prácou do zahraničia. No nie je to ideál.

Sme radi, že máme možnosť zapojiť sa do projektu Nadácie EPH a vďaka tejto nadácii a Spišskej katolíckej charite si dopomôcť poskytnutou materiálnou pomocou.

Volám sa Pali a toto je môj príbeh..

Kedysi som bol švárny mládenec, dnes som už starší pán. V mojom živote som zažil toho veľa. Aj radosti, aj starosti. Ťažko sa mi o tom rozpráva. Môj najväčší bôľ v živote bol keď som prišiel o manželku a ovdovel. Musel som sa postarať o naše deti úplne sám, a to som ešte pracoval v Čechách.

Život mi nakládol polená pod nohy, no snažil som sa z plných síl. Dnes to však nie je o nič lepšie. Na starosť sa ukazujú ťažké zdravotné problémy v podobe skleróza multiplex, imunita je slabá a aj dosť zabúdam.

Deti sú už veľké no majú tiež svoje starosti a pri mojich vysokých nákladoch na lieky to je veľmi náročné.

Nečakaná pomoc však predsa len prišla, a to vďaka projektu Nadácie EPH. Táto nadácia a Spišská katolícka charita mi poskytli materiálnu pomoc, ktorú som potreboval za čo im ďakujem.

Volám sa Monika a toto je môj príbeh..

Čas plynie a blízki ma opúšťajú. Už dlhší čas som totižto vdova. S mužom sme toho v živote nemali veľa, ale boli sme si oporou. Dnes som na všetko sama a môj vek mi prináša zdravotné ťažkosti. Rezký krok sa zmenil na pomalú chôdzu a skoro celkové obmedzenie pohybu. Zápal v nohách mi neumožňuje pevný pohyb.

Navyše dnešný dôchodca to má zaťažko. Môj dôchodok aj s vdovským je nízky, čo to miniem na lieky a na účty za domácnosť. Keby som nemala sestričky z charity, tak neviem kto by mi pomohol, preto veľké ďakujem Spišskej katolíckej charite a Nadácii EPH, že mi poskytli materiálnu pomoc do domácnosti, ktorú v mojom staršom veku potrebujem.

Volám sa Timea a toto je môj príbeh..

S manželom sme snívali o budúcnosti, o tom ako ju strávime a o tom aký život naše deti čaká. Pošťastilo sa nám a Pánbožko nám doprial rovno pätoro detičiek. Avšak radosť začali prelínať strasti. Jedným z ťažkých momentov v živote bolo zistenie, že naše dieťa je choré a má nádor. Skoro nás to položilo, no išli sme ďalej a venovali čas a peniaze do liečby nášho dieťaťa. Netrvalo dlho a prišiel ďalší ťažký údel. Môj manžel zomrel a zo mňa sa stala vdova. Vdova s piatimi deťmi, dlhom a finančnými ťažkosťami, keďže starostlivosť o deti a hlavne liečba sú finančne náročné.

Našťastie sa ma a mojich detí ujala rodina môjho manžela, no i tak sa musíme v prvom rade postarať sami o seba.

Pri všetkých tých výdavkoch som vďačná, že máme možnosť takejto podpory. Ďakujeme.

Volám sa Juraj a toto je môj príbeh..

Poznáte tie príbehy z amerických filmov, kedy sa mladý chalan dostane do „zlej partie“ a začne sa jeho „kriminálny život“? Bohužiaľ nie je to len vo filmoch, ale častokrát je to aj realita u mnohých mladých ako som aj ja.

Ako dieťa som si nemyslel, žeby som niekoho okradol, či vystrájal, no život bez rodičov a rodinného zázemia sa podpísal na mojej „budúcnosti“. Nedostal som opornú ruku, keď som ju potreboval a tak som hľadal vlastné riešenia na moje problémy, ktoré si dnes uvedomujem, že neboli správne.

Moje dlhy sú v takej výške, že ich budem splácať ešte ďalších xy rokov, no chcem žiť lepší život. Chcem pracovať na sebe a dokázať sebe a okoliu, že mám na to byť lepšou verziou seba. Tým, že dostávam ako takú oporu okolia, tak sa cítim sebavedomejšie a verím, že všetko zvládnem, preto ďakujem Spišskej katolíckej charite a Nadácii EPH za prejavenú dôveru a materiálnu pomoc, ktorú mi poskytli.