Aktuality

Čo máme nové?

Zbierka školských pomôcok vyvrcholila

pridal: SpKCH | dátum: 5. októbra 2020 | kategória: Aktuálne správy

Od 1. júna do 15. septembra sa na celom Slovensku uskutočnil už 11. ročník Zbierky školských pomôcok. Na území Spišu, Oravy a Liptova ju organizovala regionálna Spišská katolícka charita. Aj napriek náročnej situácii ohľadom pandémie sa však podarilo vyzbierať veľké množstvo pomôcok.

Začiatok školského roka je pre mnohé rodiny v núdzi veľmi finančne náročný. Aj preto sa Spišská katolícka charita zapája do Zbierky školských pomôcok, ktorú každoročne zastrešuje Slovenská katolícka charita. V regióne Spišskej katolíckej charity bolo k dispozícii až 14 zberných miest, kde mohli ľudia priniesť nové, ale aj používané školské pomôcky.

 

Deti vďaka darom od dobrých ľudí dostali množstvo potrebných školských pomôcok, od zošitov, peračníkov, farbičiek, pier, cez ceruzky, obaly na zošity, kružidlá, strúhadlá, pravítka, dosky, nožnice, uhlomery, gumy, fixky, štetce, farebné papiere, výkresy, notesy a dokonca do rodín poputovali aj desiatky používaných, ale aj úplne nových školských tašiek.

Do zbierky sa zapojilo množstvo jednotlivcov, rodín, farností, mestské samosprávy, ale aj rôzne firmy so školskými potrebami. Novinkou bolo zberné miesto v OC MAX Poprad, kde ste sa mohli stretnúť s našimi dobrovoľníkmi.

Počas tohto ročníka sa v tomto regióne vyzbieralo neuveriteľných 30 105 kusov pomôcok. V rámci celého Slovenska sa vyzbieralo vyše 55 000 kusov potrebných školských pomôcok. Jednotlivé pomôcky sa už distribuovali do rodín, ktoré majú rôzne finančné problémy.

Ak ste sa do zbierky nestihli zapojiť a chceli by ste darovať núdznym deťom akékoľvek školské pomôcky, ozvite sa nám. Všetky potrebné kontakty na Spišskú katolícku charitu nájdete na stránke: www.caritas.sk.