Aktuality

Čo máme nové?

Vyjadrenie k šíreniu nepravdivej informácie

pridal: SpKCH | dátum: 13. mája 2020 | kategória: Aktuálne správy

Spišská katolícka charita reaguje na audiovizuálnu reportáž, ktorá bola prezentovaná vo vysielaní regionálnej televízie. V reportáži televízia mylne uviedla informáciu, že jeden z jej zamestnancov bol nakazený novým koronavírusom. Z uvedenej informácie pre verejnosť následne vyplynulo, že tak mohol nakaziť zamestnancov a prijímateľov sociálnych služieb, čo vo verejnosti spôsobilo zbytočné šírenie nepravdivej informácie.

Testovanie v DCH. sv. JozefaDom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, tak ako aj iné domovy sociálnych služieb po celom Slovensku podstupujú v týchto dňoch testovanie na nový koronavírus COVID-19. K testovaniu pristúpil aj zamestnanec Domu Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, ktorý pôsobí ako šofér.

Karanténa v zariadení

Testovanie všetkých zamestnancov prebehlo prostredníctvom rýchlotestu. V prípade spomínaného šoféra však vyšiel výsledok nejasný, kvôli čomu jeho test ešte raz zopakovali. Riaditeľka Domu Sv. Jozefa, pani Alexandra Hovancová hneď na to kontaktovala Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Spišskej Novej Vsi. Ten jej odporúčil poslať testovaného do domácej karantény, ostatní zamestnanci ostali v karanténe zariadenia, kde zotrvali až do dnešného dňa (13.5.2020), kedy sú známe výsledky ďalších testov.

Výsledky sú negatívneZamestnanec SpKCH bol 12. mája otestovaný na COVID-19 v nemocnici v Spišskej Novej Vsi, vzorky boli následne poslané do laboratória v Košiciach. Riaditeľka Alexandra Hovancová nás dnes informovala o výsledkoch týchto testov: „Aktuálne máme informáciu, že menovaný pán bol na testoch včera s výsledkom, že je negatívny.“

Zamestnanec nebol v kontakte s klientmi, ani zamestnancami

Okrem iného chceme zdôrazniť, že spomínaný šofér vzhľadom na situáciu okolo pandémie nebol v kontakte so žiadnymi klientmi, ani zamestnancami. Jeho hlavnou úlohou je prevoz našich klientov na rôzne vyšetrenia do nemocníc, vzhľadom na náročnú situáciu na celom Slovensku je väčšina vyšetrení pozastavená. Kvôli súčasným okolnostiam bol v domácom prostredí až do dňa testovania na nový koronavírus.

 

Chceme byť blízko každému človekuSpišská katolícka charita sa snaží aj uprostred náročnej pandémie ostať blízko každému človeku, ktorý pomoc potrebuje. Naši zamestnanci sa snažia aj v týchto dňoch pracovať maximálne efektívne, hľadáme rôzne nové spôsoby, ako pomôcť najviac ohrozeným na tento nový vírus.

 

Každého núdzneho sa snažíme chrániť

Každého núdzneho sa od prvých dní pandémie snažíme maximálne chrániť, používame ochranné prostriedky a dodržiavame prísne hygienické pravidlá. Preto nás veľmi mrzí, keď sa niekto snaží využiť nedostatočné informácie na vyvolanie senzácie. Zvlášť je nám ľúto ľudí, ktorí si túto nepravdivú informáciu vypočuli a vyvolala v nich zbytočný strach a paniku.

Spojme preto spoločne sily na to, aby sme túto pandémiu spoločne prekonali a šírme medzi ľuďmi radšej pokoj a nádej, nie nepravdy a senzácie.