Aktuality

Čo máme nové?

Vox Caritas

pridal: SpKCH | dátum: 1. januára 2020 | kategória: Charita TV

19. časť (3.2.2021)

Aj naši zamestnanci v prvej línii už začali s očkovaním. Medzi nimi bol aj riaditeľ Spišskej katolíckej charity Pavol Vilček. V ďalšom dieli nášho magazínu vás zavedieme do Spišskej nemocnice, kde si vypočujete svedectvá mnohých ľudí, ktorí už prijali prvú očkovaciu dávku.

18. časť (31.12.2020)

V dnešný deň sa lúčime s krásnym, ale aj náročným rokom 2020. Veľká vďaka za to všetko, čo sme v ňom prežili patrí aj vám, milí naši kolegovia, sponzori a podporovatelia. V poslednom tohtoročnom vydaní charitného magazínu Vox Caritas preto zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

17. časť

Oddýchnuť si a načerpať nové sily. Presne to môžete zažiť v Charitnom domove v Dolnom Smokovci. Ten od 1. novembra začala prevádzkovať Spišská katolícka charita. Ako to v ňom vyzerá si môžete pozrieť aj v novej časti nášho magazínu.

16. časť

V uplynulých dňoch sme sa rozlúčili s našim zosnulým, diecéznym biskupom Mons. Štefanom Sečkom. Okrem toho, že bol našim biskupom, bol aj prezidentom Slovenskej katolíckej charity, takže aj k našej charite mal veľmi blízko. Poďte si preto s nami na neho zaspomínať.

15. časť

Núdzni, ktorí potrebujú pomôcť s ošatením sa môžu obrátiť aj na jeden z našich charitných šatníkov. Viac o ňom sa dozviete priamo od nášho koordinátora humanitárnej pomoci, Milana Rišša. Okrem toho sa zastavíme aj v spoločnosti ADAM, ktorá nám každoročne pomáha darovaním oblečenia.

14. časť

Druhá vlna pandémie koronavírusu zasiahla aj núdznych o ktorých sa zamestnanci v Spišskej katolíckej charite denne starajú. Z aktuálnej situácie sa prihovárajú aj v najnovšej časti charitného magazínu Vox Caritas.

V aktuálnom dieli relácie sa venujeme aj zariadeniam, ktoré v uplynulých dňoch zasiahol vírus Covid-19. Jedným z nich bol aj Dom Charitas sv. Františka z Assisi v Trstenej. So svojou náročnou osobnou skúsenosťou z tejto situácie sa telefonicky podelila aj jeho riaditeľka, Anna Parcová.

13. časť

V ďalšom dieli nášho charitného magazínu sa zastavíme v popradskej firme Lunys. Vďaka ich pomoci každú stredu od nich v Spišskej katolíckej charite preberáme množstvo chutného ovocia a zeleniny.

To následne rozvážame nielen do našich zariadení, ale aj do mnohých núdznych rodín. Okrem toho sa zastavíme aj pri Zbierke školských pomôcok, ktorá nám v posledných dňoch práve vyvrcholila.

12. časť

V ďalšom dieli nášho charitného magazínu sa pozrieme na náš Dom Charitas sv. Hildegardy v Rabči. Ten poskytuje dočasný druhý domov pre všetky matky s deťmi, ktoré zažili týranie.

11. časť

Spišské Podhradie je okrem známeho seminára miestom aj pre sprevádzanie starých a chorých kňazov. Na tomto mieste totiž Spišská katolícka charita prevádzkuje Dom Charitas sv. Jána Bosca.

Okrem kňazov tu však nájdete aj iných seniorov, ktorých sa však zamestnanci snažia viesť ku viere aj na sklonku ich života. Zariadením nás v magazíne bude sprevádzať riaditeľ zariadenia, o. Dušan Galica.

10. časť

Naši zamestnanci sú často oporou pre chorých ľudí a ich blízkych, o ktorých sa v Spišskej katolíckej charite staráme. Služba “Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti” je veľkou pomocou nielen pre chorých, ale aj pre celé ich rodiny.

9. časť

Putovať do Levoče je naša srdcovka. Tento rok nás však obmedzila pandémia koronavírusu. Poďme si preto spoločne zaspomínať na minuloročnú svätojakubskú púť, ktorá viedla aj cez našu milovanú Mariánsku horu.

8. časť

Ako žijú muži s mentálnym a fyzickým postihnutím v jednom z našich zariadení? Aj to sa dozviete z ďalšieho pokračovania nášho charitného magazínu Vox Caritas. Okrem iného vám predstavíme aj svedectvá zamestnancov, ktorých práca v zariadení DCH sv. Damiána Veustera veľmi napĺňa.

7. časť

Nasledujúca časť Voxu Caritas nás zavedie do Špeciálnej školy sv. Maximiliána Kolbeho v Spišskej Novej Vsi. Magazín nám okrem iného predstaví prvý deň vyučovania po dlhej prestávke, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu.

6. časť

Viete ako koronakríza zmenila fungovanie denných stacionárov? A ako prežívajú tieto dni ich zamestnanci, ktorým chýbajú ich klienti? Viac sa dozviete v ďalšom pokračovaní charitného magazínu Vox Caritas.

5. časť

V ďalšom dieli nášho charitného magazínu vám predstavíme náš najnovší projekt pre seniorov – “Pošli tašku”. Okrem iného sa tiež zastavíme v Domaňovciach, kde našim seniorom pomáhame aj prostredníctvom tohto projektu.

4. časť

V štvrtom dieli nášho charitného magazínu sa zastavíme v Dome charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Dozviete sa, ako v ňom fungujú počas pandémie koronavírusu. Náš diecézny riaditeľ tiež informuje o dvoch nových charitných projektoch.

3. časť

Spišská katolícka charita ponúka pre opatrovateľky aj možnosť vzdelávania prostredníctvom kurzu opatrovania. S našimi kamerami sme boli pri jednom z nich.

2. časť

V druhom dieli nášho charitného magazínu sa prenieseme do Trstenej, kde sa nachádza náš Dom Charitas sv. Františka z Assisi. Z magazínu sa dozviete aj povzbudivé slová našich starkých, ktorí sa tu cítia veľmi dobre a prijato.

1. časť

Aby sme boli bližšie každému jednému z vás, rozhodli sme sa pre vás natáčať charitný magazín Vox Caritas. V prvom dieli sa spätne vrátime na jednu z našich najobľúbenejších akcií – Púť charít, kde sme boli aj my. Tak sa teda pohodlne usaďte a sledujte náš prvý diel.