Aktuality

Čo máme nové?

“Vieme sa zabávať a vieme aj pomáhať” znelo heslo Metropolitného plesu

pridal: SpKCH | dátum: 2. februára 2018 | kategória: Aktuálne správy

Poslednú januárovú sobotu sa v krásnych priestoroch Hotela Metropol**** uskutočnil už 3. METROPOLITNÝ ples s výťažkom pre Dom Charitas sv. Jozefa. Štvorchodové menu doplnené kubánskymi rytmami a speváčkou Barborou Švidraňovou pripravilo hosťom skvelý gurmánsky a hudobný zážitok. Heslo plesu znelo „Vieme sa zabávať a vieme aj pomáhať“. S vďačnosťou sme prijali pozvanie pani riaditeľky Ivany Hrebenárovej a Ivany Hrehovej na túto krásnu akciu. Za pomoci dobrých ľudí sa podarilo vyzbierať 2100 eur pre zariadenie domu Charitas sv. Jozefa za čo sa chcem aj touto cestou veľmi pekne poďakovať.

“Vieme sa zabávať, vieme pomáhať.“


Už po tretí krát sa stal hotel METROPOL v sobotu, 27. januára 2018 o 19:00 hod., organizátorom a hostiteľom dobročinného plesu. Jeho hlavným poslaním je každoročne pomôcť deťom s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorých domovom je zariadenie Charitas Spišskej katolíckej charity v Spišskej Novej Vsi.

Tohtoročný ples bol nádherným spojením krásnej myšlienky pomoci s jedinečnou a neopakovateľnou atmosférou spoločenského večera na najvyššej úrovni. Myšlienku spolupatričnosti umocňovali sochy Milana Krajňáka, umeleckého rezbára, ktorý svojou prácou pomáha chorým deťom a ich rodinám.

Úvodným príhovorom ples zahájila podporovateľka dobročinného zámeru Metropolitných plesov Ivana Hrehová. Slávnostným prípitkom 3. Metropolitný ples otvoril PhDr. Ján Volný, PhD., primátor mesta Spišská Nová Ves.

Neopakovateľný zážitok


Otvorenie plesu sa nieslo v atmosfére neopakovateľného hudobného zážitku pri úvodnej skladbe skvelej Barbory Švidraňovej. V podaní kapely Abracadabra zazneli hudobné hity z celého sveta a do varu hostí dostal temperamentný kubánsky spevák Lazaro spolu s tanečnicami, ktoré hostí názornými ukážkami naučili zopár tanečných variácií.

O nezabudnuteľný gurmánsky zážitok sa postaral šéfkuchár hotela Metropol Peter Debreceni, ktorý spolu so svojim tímom pripravil famózne menu pozostávajúce zo štyroch chodov.

Ivana Hrehová


Význam tohto dobročinného spoločenského podujatia a vyhodnotenie zbierky zhodnotila Ivana Hrehová:

„Ďakujeme našim vzácnym hosťom s podporou ktorých sa nám podarilo na plese opäť vyzbierať krásnu sumu a významne tak finančne pomôcť tým, ktorí našu pomoc potrebujú najviac.“

Do rúk pani riaditeľky detského domova Charitas Spišskej katolíckej charity Mgr. Alexandry Hovancovej odovzdala šek v hodnote 2100 EUR určených na podporu zariadenia pre deti od 0 – 6 rokov s ťažkým telesným postihnutím.

„Veľké poďakovanie patrí aj našim sponzorom, vďaka ktorým sú Metropolitné plesy krásnym a nezabudnuteľným spoločenským zážitkom“, dodala na záver Ivana Hrehová.

Galéria