Aktuality

Čo máme nové?

Vianoce v Trstenej

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 4. januára 2022 | kategória: Aktuálne správy

Za nami sú sviatočné chvíle, rodinné stretnutia, obdarovania, blízkosť najbližších, rodinná pohoda, teplo domova, pokoj duše. To sú pravé Vianoce.

Ako vytvoriť, pripraviť takéto Vianoce pre našich klientov?

Vyčariť aspoň kúsok radosti medzi ľuďmi, ktorí sú už roky odkázaní na pomoc druhej osoby – sprevádzanie, dohľad pri bežných denných činnostiach, nie je jednoduché.

Záleží to vždy od vzájomnej spolupráce, porozumenia, komunikácie a pochopenia. Dôležité je, čo vyžarujeme, čo prinášame svojou prítomnosťou. Či naše správanie je úprimné alebo hrané. Starý, bezbranný, bezmocný,  odkázaný človek to vie veľmi dobre vycítiť a pomenovať. Preto starať sa o takýchto ľudí si vyžaduje ozaj vyrovnanú osobnosť, pripravenú  prijať a slúžiť aj napriek rôznym prekážkam.

Vďaka, úcta patrí takým ľuďom, ktorí bez nároku na odmenu a s odovzdanosťou  v službe blížnemu vytrvá a je ochotný pracovať, pomáhať, slúžiť…

 

Len tak málo stačí: vypočuť človeka, napísať, zverejniť a dejú sa zázraky. Presne také aké urobia radosť, splnia túžbu, dosiahnu cieľ. Práve taký je „Vianočný zázrak“ keď príde list, balík, taška, krabička splnených túžob jednotlivca. Vianoce 2021 v našom Dome boli presne o prekvapeniach splnených túžob, snov našim klientom, vďaka dobrým ľuďom, ktorí sa zapojili a podľa predlohy splnili priania našich klientov. Komunikovali, volali, pripravili, zabezpečili, zabalili a poslali alebo osobne doniesli na adresu nášho Domu Charitas v Trstenej.

Ďakujeme všetkým zúčastneným – tak zamestnancom Domu Charitas, ako aj samotným darcom za vyčarený úsmev, radosť našich klientov.

 

Štedrý deň sme večeru sv. omšou začali.

Spoločnou modlitbou Boha prosili i ďakovali.

Dobré a chutne nasýtili.

Slová sv. Terezy z Kalkaty prečítali

pričom dary odovzdali.

Veselo za  doprovodu heligónky pána Osaďana

vianočné koledy zaspievali.

Koláčov, ovocia, kozmetiky, oblečenia či vitamínov od Ježiška dostali, za čo Pánu Bohu z celého srdca ďakujeme.

Čo si ešte môžem priať? Len pokoj a dobro do všedných dní nastávajúceho roka.

To však aj od teba samého záleží, nie len od okolia….

 

„Tešte sa v pokoji z radosti, ktorú Vám Boh daruje a neznepokojujte sa pre budúcnosť.“ (sv. Terezka)