Aktuality

Čo máme nové?

Vianoce v Dome charitas Trstená

pridal: SpKCH | dátum: 13. januára 2020 | kategória: Aktuálne správy

Ako prežívali Vianoce v Dome Charitas Trstená? Prečítajte si peknú fotoreportáž priamo z miesta diania – z pera Anny Parcovej.

"Narodil sa Kristus Pán v Betleheme..."Takto začínajú slová piesne známej Vianočnej piesne. Malý Ježiško by sa mal narodiť v našich srdciach a v domovoch. Aby náš život s Ježiškom bol šťastný, jasný, pokojný a požehnaný.

My v Dome Charitas sv. Františka z Assisi sme sa snažili prežívať Vianoce naplnené láskou, pokojom a v radosti, aby Vianoce boli v našich srdciach po celý nový rok.

počas adventu nás prišli pozdraviť a rozveseliť deti z okolitých materských a základných škôl. Veľmi milo nás prekvapila mládež z gymnázia Trstená a z Tvrdošína. Títo mladí ľudia spolu s profesormi nám vyčarili úsmev na tvári svojím programom a darčekmi, ktorí si sami pripravili.

Všetkých prítomných ich pozdrav, prístup a osobné vyznanie dojalo k slzám. Vytvorili sme puto lásky, ktoré prostredníctvom modlitby ostane v nás. Naši obyvatelia im prisľúbili, že sa budú za nich úpenlivo modliť, aby sa im v škole dobre darilo a vyštudovali to čo ich baví.

Štedrý večer sme začali tým najkrajším spôsobom a to sv. omšou, po ktorej nasledovala slávnostná večera spojená meditáciou o narodení, s prosbami a ďakovaním za odchádzajúci rok.

Pre každého čakalo prekvapenie pod stromčekom aj s krásnym veršom, každý sa snažil pozorne počúvať čo mu Ježiško napísal.

Vďaka projektu Ľudia ľuďom sme mohli potešiť niektorých klientov aj individuálne.

Vďaka spoločnosti Drogéria DM a ich ohľaduplných pracovníkov sme všetci dostali krásne balíčky s výrobkami pre každodennú potrebu.

Chceme sa im aj touto cestou poďakovať a vyprosiť veľa milosti a požehnania do nového roka. Nech láska od Ježiška naplní ich i naše srdiečka počas celého nastávajúceho roka.

Vianočné melódie, koledy či vinšovačky od príbuzných, od koledníkov a dobrovoľníkov bolo veru neúrekom. Veru, aby tomu tak bolo aj po celý nový rok.  🙂