Aktuality

Čo máme nové?

Už 20 rokov pomáhame v Trstenej

pridal: SpKCH | dátum: 15. novembra 2019 | kategória: Aktuálne správy

V utorok 29. októbra sme v Trstenej ďakovali za 20 ročné pôsobenie Domu Charitas sv. Františka z Assisi. Stretnutie sa nezaobišlo bez modlitieb, ďakovných slov a slávnostného vystúpenia.

Vďaka za naše zariadenieNaše oslavy začali sv. omšou vo farskom kostole sv. Martina v Trstenej, ktorú celebroval J. E. Mons.  Andrej Imrich. Súčasťou programu bola prehliadka Domu Charitas, prezentácia priebehu poskytovania sociálnych služieb a vystúpenie detí. Všetci prítomní prejavili vďačnosť za 20 rokov fungovania tohto zariadenia.

Život je darVeľmi nás potešili hlboké slová, ktoré adresovali zamestnanci tohto zariadenia po týchto oslavách: „Našou snahou je vytvárať rodinné spoločenstvo, kde v spojení so sviatostným Kristom kráčame  v dobrých i v ťažkých chvíľach života. Práve pri opatrovaní našich prijímateľov si čoraz viac uvedomujeme, že hoci strácajú silu, rastie v nich niečo duchovné. Spolu s nimi si uvedomujeme, že život je dar. Dar zadarmo, ale nie nadarmo. Životom máme slúžiť tak človeku ako Bohu, pretože v ňom má svoj začiatok aj koniec, od neho pochádza, k nemu sa má vrátiť.“

„Cirkev bez Charity, nie je cirkvou Ježiša Krista“Tieto slová povedal pápež Ján Pavol II. a my s ním súhlasíme. V našom dome sa snažíme   zviditeľňovať služby Cirkvi a poukázať na prístup k človeku v jeho záverečnej fáze života, kde dávame do popredia jeho ľudskosť, ktorá spočíva v dôstojnosti a jedinečnosti človeka. Na záver vám ešte prinášame báseň jednej pracovníčky, ktorú zložila pri príležitosti 20. narodenín tohto zariadenia.

Básnický pohľad zamestnankyne na službu v Dome Charitas Trstená

Galéria

Obrázok: pixabay.com