Aktuality

Čo máme nové?

Textilná pomoc

pridal: SpKCH | dátum: 15. júna 2018 | kategória: Aktuálne správy

CWS boco Service Center je firma, ktorá sa zaoberá profesionálnym praním pre hotely a veľké firmy. V rámci spolupráce s Maltézskym rytierom Centrum Kežmarok sa rozhodli darovať Spišskej katolíckej charite posteľnú bielizeň (obliečky, prestieradla) a profesionálne pracovné odevy (napr. pre upratovačky, kuchárky, montérky pre technikov).

Veľkú úlohu pri organizácií textilnej pomoci zohrala pani Mgr. Svätoslava Horská, ktorá všetko do detailov naplánovala za čo jej veľmi pekne ďakujeme.

Túto textilnú pomoc dostali zariadenia:

Dom Charitas sv. Kláry v Liptovskom MikulášiPlachty a uteráky sme použili v rámci zariadenia krízového strediska Dom Charitas Sv. Kláry a nocľahárne Dom Charitas Božej prozreteľnosti. Montérky a tričká používame pri práci na záhrade a v keramickej dielni zariadenia.

Zostatok obliečok, plachiet a uterákov, ktoré nevyužijeme my tu v zariadení posúvame do rodín, ktoré to potrebujú a s ktorými dlhodobo pracujeme v rámci soc. poradenstva v Poradni sv. Bakhity, Liptovský Mikuláš.

ĎAKUJEME 

Mgr. Zuzana Brtáňová

Dom Charitas sv. Jána Almužníka v Novej Ľubovni


Vďaka Vašej pomoci sme pomohli 20 prijímateľom sociálnych služieb a to posteľnou bielizňou, uterákmi a osuškami. Využitie našli aj rohože pri dverách v počte 7 kusov. Zopár obrusov bude pokrývať naše jedálenské stoly. Pracovné oblečenie ako sú: nohavice, tričká, biele plášte a zástery pomohlo 17 zamestnancom nášho Domu. Ostatné pracovné oblečenie ako boli montérky, blúzy boli ponúknuté inému zariadeniu, kvôli nepostačujúcim veľkostiam (malé veľkosti), u ktorých určite  nájde uplatnenie.

ĎAKUJEME

Zamestnanci DCHSJA

Dom Charitas Sedembolestnej Panny Márie v Zázrivej


Veľmi sme sa potešili tejto pomoci a myslím si, že všetko využijeme v prospech prijímateľov sociálnych služieb (PSS). Textil, ktorý nám bol doručený a bol vo veľmi dobrom stave a bol čistý. Zahŕňal posteľné prádlo pre asi 28 klientov, osušky a uteráky pre 15 klientov a obrusy v počte 20 ks.

Vďaka Vám vieme takúto pomoc ponúknuť aj ďalej a to na pomoc odkázaným rodinám v našej obci Zázrivá.

ĎAKUJEME

D. Majdišová

V mene všetkých zariadení ďakujeme a vyprosujeme Božiu pomoc a zdravie.