Aktuality

Čo máme nové?

Tesco na návšteve v charite

pridal: SpKCH | dátum: 10. januára 2018 | kategória: Aktuálne správy

Tak ako mnoho domácností aj my, Spišská katlícka charita, sme už viac ako rok klientom obchodného reťazca Tesco. Pravidelne odoberáme tovar do našich zariadení v mestách Tvrdošín, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Poprad, Spišská Belá, Stará Ľubovňa, Smižany a Spišská Nová Ves. Potraviny pomáhajú v našich zariadeniach, charitných domoch, denných stacionároch, ale úžitok z nich majú aj farské charity, ktoré sa starajú o chudobné rodiny.

Vzácna návšteva


Ako fungujeme sa k nám do Spišskej Novej Vsi prišli pozrieť riaditelia ôsmych prevádzok siete Tesco z východného a západného Slovenska. Našim hosťom sme predstavili štruktúru charity (SpKCH), porozprávali sme im o poslaní charity, o fungovaní, o našich zariadeniach a v neposlednom rade aj o práci nás všetkých.

Po krátkej diskusii sme sa premiestnili do predajne Tesca v Spišskej Novej Vsi, kde nám poverený predajca priniesol tovar na nakladaciu rampu, ako vždy. Zatiaľ, čo sme podpísali preberacie protokoly, riaditelia sa spojili a nami vybraný tovar nám naložili do auta. Rozhodli sa podporiť naše zariadenie Dom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi a náš nákup zaplatili z vlastných financií, čo nás veľmi príjemne prekvapilo. Boli to najmä trvanlivé potraviny a drogéria. Našou ďalšou zastávkou bol výdaj teplého jedla pre bezdomovcov na Koceľovej ulici v Spišskej Novej Vsi. Tam sme mali možnosť vidieť jednu zo situácií ako a kde končia darované potraviny. Na záver sme sa premiestnili do DCH sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Zamestnanci DCH nás previedli detským domovom a zariadením núdzového bývania. Návšteva detského domova vo všetkých zanechala hlboké citové zážitky. Aj riaditelia predajní siete Tesco majú srdcia otvorené a už o necelé dva týždne nás prekvapili a prišli do DCH sv. Jozefa opäť.

Ďalšia návšteva


Tentokrát prišli štyri riaditeľky z prevádzok Tesco z východného Slovenska. Milé dámy neprišli naprázdno a doniesli tovar v hodnotnej cene. Zaujal ich detský domov a zariadenie núdzového bývania. Tak, ako aj my, aj oni si uvedomili, aké šťastie je mať zdravé deti a fungujúce rodiny. Možno je to pre niekoho samozrejmosť, ale nie všetky deti v živote majú to šťastie.

A čo povedať na záver? Stretli sme sa so skupinou ľudí, ktorí okrem svojej práce v biznise, čo je ich každodennou rutinou, chcú robiť aj charitu a konať dobro. Mali možnosť na vlastné oči vidieť a priblížiť sa trpiacim, chudobným, vidieť beznádej, samotu či chorobu. Týchto dvanásť riaditeľov sa dotklo charity a vôbec im to nebolo cudzie. Ukázali svoju ľudskosť, spolupatričnosť, muži ukázali, že nie vo všetkom sú až takí tvrdí, ako sa zdá a ženy sa prezentovali svojou materinskou láskou. No všetci spolu ukázali, že osud iných im nie je ľahostajný a prisľúbili, že sa naša spolupráca medzi Spišskou katolíckou charitou a obchodnými reťazcami Tesco ešte viac zintenzívni.

Touto cestou sa chceme úprimne poďakovať všetkým prevádzkam TESCO, ktoré nás doteraz podporovali a podporujú. Veríme, že naši hostia si odniesli dobrý pocit z príjemne strávených dní a cenné skúsenosti do svojich rodín a pracovísk.

Potravinová a humanitárna pomoc

Galéria