Aktuality

Čo máme nové?

Teplá strava pre deti

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 28. septembra 2022 | kategória: Nadácia EPH

Aj tento rok vám prinášame príbehy ľudí, ktorých podporujeme vďaka Nadácii EPH. Týchto núdznych sa snažíme chrániť, preto sú mená v príbehoch zmenené. Ak máte záujem pripojiť sa k finančnej pomoci a podporiť podobné príbehy, budeme veľmi radi. Konkrétne inštrukcie k pomoci nájdete na konci každého príbehu. 

 

Teplá strava pre deti

Predmet žiadosti: Elektrický sporák

Pani Emanuela je matkou 3 detí, ktoré sú v starostlivosti babičky kvôli tomu, že pani Emanuela bola dlhodobo bez príjmu a nemala kde bývať. Do roku 2021 žila prakticky „na ulici“, prespávala v požičanom aute a to aj v zime, pretože nemala dostatok finančných prostriedkov na prenájom bytu. Neskôr jej mesto pridelilo malú garsónku. 

Počas obdobia spolupráce so špecializovaným sociálnym poradenstvom Emanuela radikálne zmenila svoj životný štýl a našla si prácu upratovačky. Učí sa zodpovednosti a v práci je šikovná, čo sa odráža aj na spokojnosti zamestnávateľa. 

Hoci pani Emanuela pracuje a má príjem, musí z neho platiť nájomné, výživné na maloleté deti a splácať dlhy, ktoré jej zostali z minulosti. Po uhradení všetkých týchto výdavkov jej už nezostávajú peniaze, ktoré by si mohla odložiť. Po predchádzajúcom nájomníkovi jej v garsónke ostala elektrická rúra, je však nefunkčná, a tak si jedlo pre seba a pre deti nedokáže tepelne upraviť. 

Sme radi, že sme jej vďaka finančnej podpore z Nadácie EPH mohli pomôcť s kúpou sporáka a prispieť tak k zdravšiemu stravovaniu celej rodiny.

 

Podobné príbehy môžete finančne podporiť aj vy: 

Číslo účtu: SK28 0200 0000 0000 2963 4592

VS: 80413