Aktuality

Čo máme nové?

Spomeňme si na našich milovaných v nebi

pridal: SpKCH | dátum: 3. novembra 2019 | kategória: Aktuálne správy

Aj vy ste si počas tohto víkendu viac zaspomínali na vašich drahýchzosnulých? Nezabudnite však na nich ani počas týchto dní. Prinášame vám zopár tipov, ako si uctiť  ich pamiatku aj počas tohto týždňa.

Ako si uctiť pamiatkuModlitba: Nezabudnite, že oktáva modlitieb za duše verných zosnulých ešte stále trvá. Premôžte svoju lenivosť a utekajte na sv. omšu, aby ste aj dnes mohli pomôcť duši, ktorá vašu pomoc nesmierne potrebuje.

Návšteva cintorína: S modlitbou súvisí aj návšteva cintorína a modlitba za duše v očistci. Neriešte to, či ste si so sebou doniesli aj sviečku, alebo veniec. Naši zomrelí už výzdobu nepotrebujú, skôr sa zamerajte na modlitbu za nich.

Spomienkový večer: Vedia vaše deti ako vyzeral ich pradedko, či prababka? Vytiahnite staré fotografie a urobte si pohodový spomienkový večer. Objednajte si pizzu, prezerajte si fotky a porozprávajte im viac o tých, ktorí ich ľúbili, aj keď už nie sú medzi nami.

Navštívte osamelých: Niekedy si vieme vyčítať, prečo sme našim dnes už zomrelým nevenovali viac času. Poučme sa z našich chýb a buďme všímaví. Nie je v našom okolí niekto, kto by potrebovalmožno len obyčajný rozhovor, či pozornosť? Upečme koláčik a choďme ním ponúknuť napr. osamelú susedku…

S bolesťou ale aj radosťou: Možno aj vy ste počas týchto dní s bolesťou spomínali na vašich milovaných. Smútok sa samozrejme nedá poprieť, avšak nezabudnime však tento čas prežívať aj s veľkou nádejou.S nádejou, že už sú na mieste večnej radosti.