Aktuality

Čo máme nové?

Slováci sú z roka na rok štedrejší

pridal: SpKCH | dátum: 26. novembra 2019 | kategória: Aktuálne správy

Ochota pomáhať ľuďom v núdzi sa v Slovákoch prebúdza najmä v predvianočnom období, čoho dôkazom bola aj najväčšia potravinová zbierka. Tá prebiehala vo viac ako 60 predajniach Tesco po celom Slovensku, kde ste mohli v dňoch 21 -23. november stretnúť dobrovoľníkov a zamestnancov charity. Vďaka štedrosti Slovákov sa nám podarilo vyzbierať viac ako 108 ton potravín a drogérie v celkovej hodnote 165 898,- €.

Oproti minulému roku, kedy sa podarilo vyzbierať vyše 93 ton potravín prekonala potravinová zbierka tento rok nový rekord. Ryža, cestoviny, konzervy, detské príkrmy, detské výživy, sušené mlieko, múka, olej, ale aj drogéria a hygienické potreby budú prerozdelené pred Vianocami a v priebehu budúceho roka  ľuďom v núdzi a do domácností sociálne slabších rodín. 

Výsledky za Spišskú katolícku charituZ 12 TESCO predajní, ktoré zbierali dary pre našu charitu sa  vyzbieralo 15 116, 23 kg trvanlivých potravín a drogérie. Tieto dary predstavovali hodnotu v sume 21 818, 08 eur.

Do 3. decembra majú zákazníci Tesco možnosť zapojiť sa aj pri online nákupoch. V rámci svojho nákupného košíka si môžu zákazníci vybrať „Balíček pomoci“, ktorý obsahuje produkty pre ľudí v núdzi (balíček pomoci pre rodičov samo-živiteľov, balíček pomoci pre seniorov núdzi….). Tesco navyše daruje financie na podporu činnosti charity vo výške 20 % z celkovej hodnoty všetkých darovaných produktov.

Najväčšiu potravinovú zbierku zorganizovala spoločnosť Tesco na Slovensku po siedmy krát so Slovenskou katolíckou charitou, Depaul Slovensko, Evanjelickou Diakoniou ECAV Slovensko, OZ Vagus a Potravinovou bankou Slovenska. Zbierku podporila aj spoločnosť Unilever. Charita sa do zbierky zapája každý rok prostredníctvom svojich 10 diecéznych a arcidiecéznych charít.

Všetkým darcom a dobrovoľníkom, ktorí sa do zbierky zapojili, zo srdca úprimne ĎAKUJEME!

Galéria