Aktuality

Čo máme nové?

Radostný májový deň v Dome v Trstenej

pridal: SpKCH | dátum: 26. júna 2015 | kategória: Aktuálne správy

Náš Dom Charitas sv. Františka z Assisi v Trstenej sa v spolupráci s občiansky združením V.I.A.C. (podpora a vzdelávanie mládeže v Trstenej) zapojil do projektu ORAVA VÁS POTREBUJE. Študenti druhého a tretieho ročníka gymnázia sa počas troch voľných dní aktivizovali a zažili niečo inšpirujúce v rôznych organizáciách v meste

Nezabudnuteľné chvíle


V utorok, 19. mája strávila skupina 11 študentov nezabudnuteľné chvíle s obyvateľmi nášho domu. Chlapci našim klientom ukázali, ako funguje internet, „vygooglili“ ich rodnú obec i pohľad z vtáčej perspektívy, dokonca púšťali najnovšie hity a všetko možné, čo si len klienti zažiadali. Dievčatá zase pomohli ošetrujúcemu personálu sprevádzať klientov na rehabilitáciu či zdravotné prechádzky po okolí a spoznávali tak prácu v našom zariadení.

Potom spoločne pomohli vyplieť našu záhradku a nahrabali ihličie v hore. Ukázali tak, že okrem počítačov a mobilov vedia šikovne narábať aj s náradím. Priniesli do nášho domu radosť, mladistvý nádych a chuť pomáhať a byť osožným. Bol to krásny a nevšedný deň, ktorý sa zapíše do sŕdc našich klientov. V mene Domu Charitas všetkým zúčastneným ďakujeme.