Aktuality

Čo máme nové?

Pošli tašku

pridal: SpKCH | dátum: 20. apríla 2020 | kategória: Aktuálne správy

Najlepšou prevenciou pre seniorov v čase koronavírusu je ostať doma. Mnohí žijú sami, a nemajú blízkeho či priateľa, ktorý by im pomohol.  Stále si však potrebujú nakúpiť potraviny, vyzdvihnúť lieky či zaplatiť inkaso.

Mnohí sa cítia sami a aj túžba po ľudskom kontakte núti starkých chodiť von. Každé opustenie bytu však predstavuje riziko. Nenechajme seniorov napospas osudu. Povedz nám o osamelom seniorovi v tvojom okolí a my mu pravidelne prinesieme tašku so základnými potravinami, hygienickými potrebami a nejakou drobnosťou, aby videl, že je tu niekto, komu na ňom záleží. Vytvorme seniorom zázemie, aby nemuseli opúšťať svoje príbytky a zvládli karanténu s úsmevom.

Komu pomáhame?Ak ste senior, alebo chcete pomôcť seniorovi vo vašom okolí, ktorý potrebuje pomôcť s nákupom len jednoducho kontaktujte našich koordinátorov projektu. Seniorovi následne zavoláme a dohodneme všetko potrebné (inteval nákupov, miesto zanechania tašky).

Samozrejmosťou je zodpovednosť k preventívnym opatreniam, naši zamestnanci a dobrovoľníci vykonávajú túto službu výlučne s rúškom a v ochranných rukaviciach, pričom sa zároveň snažíme vylúčiť osobný kontakt, aby sme predišli riziku nákazy u seniora.

Pomôž aj ty


Seniorom v núdzi, ktorí si chcú a vedia zaplatiť tašku nákupu (potravín, liekov,..), radi zabezpečíme pomoc cez našich sociálnych pracovníkov a dobrovoľníkov.

Tým, ktorí si nemôžu dovoliť viac, pomôžeme ZADARMO z našich aktuálnych zásob trvanlivých potravín, ktoré máme z minuloročných projektov, zbierok a darcov. Taška je už naplnená a ty ju môžeš poslať konkrétnemu seniorovi.

SPOJ NÁS SO SENIOROM

02/22 141515

Pôsobíme v týchto okresoch: 

Spišská Nová Ves, Levoča, Poprad, Kežmarok, 

Stará Ľubovňa, Liptovský Mikuláš, 

Ružomberok, Námestovo, 

Dolný Kubín, Tvrdošín

Pomôž nám naplniť ďalšie tašky

Naše zásoby vystačia len pár týždňov. Na mesiac či dva potrebujeme pomoc darcov. Ak nás chceš podporiť finančne, môžeš tak urobiť tu. Tvoj príspevok využijeme na nákup toho, čo seniorom chýba.

Zdieľaj tento post

Nemáš vo svojom okolí seniora odkázaného na pomoc? Tvoj známy pravdepodobne má. Zdieľaj tento post a pomôž tak, aby sa pomoc dostala ku každému, kto ju potrebuje.

Prihlás sa ako dobrovoľník

Pomôž nám pomáhať čo najväčšiemu počtu seniorov a prihlás sa ako dobrovoľník.

Partneri