Aktuality

Čo máme nové?

Pomôžte rodinke s bývaním

pridal: SpKCH | dátum: 22. mája 2020 | kategória: Aktuálne správy

Dnes by sme vám chceli predstaviť silný príbeh jednej odvážnej rodinky zo stredného Slovenska. Aj napriek tomu, že ich dve deti sú ťažko postihnuté, napriek tomu nestrácajú radosť a nádej zo života.

 

Príbeh odvážnej rodinkyRodinka momentálne býva so šiestimi deťmi  v dvojizbovom byte. Prvé dve deti sa narodili rok po sebe. Obe predčasne a obe s diagnózou detskej mozgovej obrny. Dnes sú už dospelé, no obe sú odmalička na lôžku a vyžadujú si každodennú starostlivosť oboch rodičov.

Rodičia všetko venujú deťomRodičia si napriek všetkému zachovávajú optimistický prístup k životu a všetko venujú svojim deťom. Privyrábajú si tkaním kobercov na krosnách, ktoré vtesnali do bytu, zavárajú, vyrábajú sviečky z ovčieho vosku či vianočné oblátky.

Pálčivá otázka bývaniaDeti však rastú a pre rodinu je čoraz pálčivejšia otázka bývania. Ich obývačka je dnes aj spálňou a dielňou, detskými izbami. Našťastie, farský úrad v mieste ich bydliska vyčlenil pozemky na stavbu domov. Prejavili záujem a teraz im svitá nádej, že sa im podarí získať pozemok a úver na výstavbu domu. Splátky budú však vysoké a zasiahnu rodinný rozpočet.

Pomôžme tým, ktorí to potrebujúPomôžme rodine získať domov, aký si zaslúžia. Akoukoľvek sumou im prispejete na meter štvorcový alebo pomôžete pri následnom splácaní úveru, každá pomoc v tejto situácii sapočíta.

Slovenská katolícka charitaTúto darcovskú výzvu zastrešuje Slovenská katolícka charita. Ak chcete finančne pomôcť tejto rodinke, kliknite TU Špeciálnym ambasádorom zbierky je talentovaný fotograf Lukáš Pastorek.

Súťaž o profesionálne fotenieFotograf Lukáš Pastorek navyše ponúka jednému z tých, ktorí prispejú na pomoc tejto rodinke profesionálne fotenie. Kompletné podmienky sa dozviete na Facebookovom profile @LukasPastorekPhotography

Za každú pomoc tejto rodinke úprimne ďakujeme!