Poďakovanie za podporu v roku 2022

pridal: Katarína Havrilová | dátum: 22. decembra 2022 | kategória: Aktuálne správy

Ďakujem!

Vďaka vám sme v tomto roku pomohli ešte väčšiemu počtu ľudí v núdzi ako po minulé roky. Náš tím charitných pracovníkov sa rozšíriil a my sme mohli povedať častejšie ÁNO pri prosbe o pomoc.

Vďaka Vašej štedrosti sa nám darí pomáhať núdznym z Ukrajiny v našej diecéze, aby cítili, že aj k nim prichádza Boh. Viac utečencov je však na Ukrajine, a tak pomáhame aj tam. Napr. v oslobodenej Charkovskej oblasti pomoc ľudia dostávajú len skrz našu charitu – v obrovskom utrpení môžu cítiť, že ich Boh neopustil. Vnímam, že mnohí už máte témy Ukrajina dosť a mnohí  si myslia, že peniaze, ktorými chceli podporiť núdznych tu, na Slovensku, sme použili na pomoc Ukrajine. Rád by som vás ubezpečil, že to tak nie je. Naša pomoc je adresná. Podporujeme ľudí vo vojnou postihnutých oblastiach ako vieme a sme na to hrdí. No táto finančná pomoc je vyzbieraná navyše, špeciálne pre Ukrajinu. Po začatí konfliktu sme v Spišskej katolícej charite posilnili tím humanitárnej pomoci a vyčlenili sme ľudí, ktorí chodievajú na Ukrajinu pravidelne zisťovať, čo núdzni najviac potrebujú, s čím im vieme pomôcť.

Ešte viac sa snažíme pomáhať aj v našej diecéze. Napríklad prostredníctvom zdravotných sestier v ADOS a mobilných hospicoch dostalo za minulý rok pomoc skoro 8000 chorých. Ako jediný neštátny subjekt na Slovensku pomáhame ťažko postihnutým deťom, ktoré nikto nechce a ktoré by bez Vašej finančnej pomoci už neboli medzi nami. Aj oni môžu pocítiť Božiu lásku a cez nich aj my. Tohto roku sme rozbehli aj pomoc rodinám s bývaním, kde však je ešte pred nami dlhá cesta.

Charita je dielo cirkvi je to Božie dielo do ktorého je pozvaný každý jeden z nás. Ďakujeme za každú modlitbu, za každý dobrý skutok, za každý milodar, lebo takto cez nás Boh prichádza aj v tejto dobe. Pozývame Vás a poskytujeme Vám priestor organizovane pomáhať núdznym.

Nech Vám vašu štedrosť odplatí Pán!