Aktuality

Čo máme nové?

Počet Tesco obchodov schopných darovať prebytky potravín neustále narastá

pridal: SpKCH | dátum: 7. apríla 2018 | kategória: Aktuálne správy

Začiatky darcovstva potravín spoločnosti Tesco na Slovensku siahajú do roku 2015. Po pilotných 4 obchodoch, z ktorých Tesco darovalo potraviny, však počet zapojených obchodov rástol rýchlym tempom. Kým minulý rok v marci ich bolo 35, v máji darovalo potraviny už 72 obchodov. Aktuálne dokáže Tesco darovať potravinové prebytky zo 113 obchodov po celom Slovensku,  a tým sa reálne približuje k svojmu záväzku, že do roka 2020 budú všetky obchody schopné darovať potraviny pre tých, ktorí to najviac potrebujú.

„Chcela by som oceniť entuziasmus zapojených kolegov na obchodoch, len vďaka ktorým je možné darovanie potravín zo všetkých hypermarketov Tesco, ako aj niektorých menších formátov, povedala Katarína  Pšenáková, CSR manažérka spoločnosti Tesco.

Darované potraviny z Tesca putujú do miestnych organizácií, ktoré ich prerozdeľujú tým, ktorí ich skutočne potrebujú. Jednou z organizácií je Spišská katolícka charita pôsobiaca v regióne, kde je táto pomoc nesmierne vítaná. „Denne prerozdeľujeme našim organizačným zložkám potrebné potraviny, ktorí z nich pripravujú stovky jedál pre chorých, starších a ľudí v núdzi. Je preto pre nás dôležité, že máme v našom poslaní – byť blízko pri človeku – silného partnera, akým je Tesco. Vďaka rozšíreniu počtu zapojených obchodov Tesco, v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska, sme dnes schopní pomáhať v celom regióne Spišskej diecézy (Orava, Liptov, Spiš), za čo sme veľmi vďační, „ povedala Ing. Zuzana Danková, PhD., riaditeľka potravinovej a humanitárnej pomoci v Spišskej katolíckej charite.

Celý článok nájdete tu: Aktuálne pomáha 113 obchodov