Aktuality

Čo máme nové?

Pápež František, Adela Banášová, Andrej Kiska a MY – dom Charitas sv. Jozefa

pridal: SpKCH | dátum: 6. februára 2018 | kategória: Aktuálne správy

Umelecký rezbár Milan Krajňák pochádza z Nižného Hrušova v okrese Vranov nad Topľou. Jeho sochy anjelov poznajú nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Prezident Andrej Kiska nimi obdarúva oficiálne zahraničné návštevy. Jednu z jeho sôch dostal do daru pápež František, iné boli darované detským oddeleniam v nemocniciach. Adela Banášová, Celeste Bukingham či Mária Čírová sú osobnosti, ktoré s Milanom spolupracujú.

Anjeli


Na Metropolitnom plese sme sa mali možnosť osobne stretnúť s týmto výnimočným človekom. Do týždňa bol u nás v zariadení spoločne s bratom Jarom a spolupráca je na svete. Neskutočne sa už teším na to čo nás spoločne čaká. Môžem prezradiť, že v tom bude Adela Banášová, veľa dreva, spolupráca detí detského domova a detí ZNB, Milan a Jaro Krajňákovci a MY.

Aukciami týchto sôch anjelov podporuje deti so svalovou dystrofiou a detskou mozgovou obrnou. Svojimi sochami anjelov chce rozdávať lásku a nádej všetkým ľuďom. Ďakujeme, že si uvidel anjelov v našich deťoch a chceš pomôcť nášmu zariadeniu.

Alexandra Hovancová, Dom Charitas sv. Jozefa

Galéria