Aktuality

Čo máme nové?

Odomkli sme trasu Levoča – Donovaly

pridal: SpKCH | dátum: 9. júla 2019 | kategória: Aktuálne správy

Spišská katolícka charita a OZ Priatelia Svätojakubskej cesty na Slovensku - odomkli trasu Levoča - Donovaly.

2. – 15. júl 2019 Svätojakubská púť na trase Košice – Staré Hory.


Pútnici vyrážali v utorok, 2.7.2019 po sv. omši v Dome svätej Alžbety z Hlavnej ulice v Košiciach, v rytme krásnych melódií gospelovej skupiny Kalich a zvonenia zvonov gotickej katedrály. Postupne prešli cez Gelnicu, Spišskú Kapitulu na Mariánsku horu. V sobotu, 6.7.2019, sa pripojili k tisíckam pútnikov na Mariánskej hore. V tento deň pútnici zdolali prvých 100 km pešej púte. Zúčastnili sa otváracej odpustovej svätej omše a večer spolu s Evou Kocanovou, predsedníčkou OZ Priatelia Svätojakubskej cesty na Slovensku, porozprávali verejnosti o pútnictve, aké sú možnosti na Slovensku a čo pútnik potrebuje počas púte.

V nedeľu, 7.7.2019, po svätej omši sme slávnostne odomkli trasu Levoča – Donovaly. Predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský, slávnostne predal pútnické symboly – mušľu a palicu riaditeľovi Spišskej katolíckej charity, Pavlovi Vilčekovi, a zaprial všetkým pútnikom šťastnú cestu. Za touto púťou je pekná myšlienka – cez putovanie a osobný zážitok poukázať na situáciu v sociálnej starostlivosti na Slovensku. Trasa Levoča – Donovaly bola zatiaľ len na mape a je nám cťou, že odomknutím trasy budú môcť pútnici objavovať krásy nášho regiónu a krajiny. 

Pútnikov čaká ešte 8 dní pešej púte. V priebehu týchto dní prejdú cez Poprad, Liptovský Mikuláš až na Donovaly, kde sa ich slovenská Svätojakubská púť pre tento rok končí a spoločne zdolajú až 287 km. Počas púte sú dni spestrené rôznymi aktivitami.

Púť je určená pre všetkých nadšených pútnikov rôznych vekových kategórií. Môžete sa k nám pridať aj na jednotlivé dni.