Národný týždeň manželstva: manželia Gurskí

pridal: SpKCH | dátum: 11. februára 2021 | kategória: Aktuálne správy

V rámci národného Týždňa manželstva vám prinášame ďalší príbeh manželstiev našich zamestnancov. Dnes vám priblížime myšlienky Lenky Gurskej, ktorá je koordinátorkou opatrovateľskej služby a denných stacionárov.

Každá slečna od detstva sníva o krásnych bielych šatách a o princovi, čo sa zmení bozkom zo žabiaka.

Rokmi zabúdame na svoje detské sny a neveríme v nich, sme príliš zahltení tým skutočným reálnym životom a situáciami, ktoré so sebou prináša.

No niekde, hlboko v nás, je tá malá slečna stále a keď príde správny čas, jej sny sa zmenia na skutočnosť.

Manželmi sme sa stali 2. mája 2020, žiť v manželstve sa len učíme.

Sme plní ideálov, vlastných názorov a snov, každý z nás má svoju povahu a nie stále sa zhodneme, ale hľadáme spoločné kompromisy a naším cieľom je cesta spoločným životom.

Každým dňom som vďačná Bohu, že ma nechal čakať dosť dlho na to, aby som vedela, kým som a čo chcem v živote dosiahnuť a v ten správny čas mi zoslal do môjho života môjho manžela.

V živote nás formujú rôzne podnety okolia, prežité okamihy, nepodarené pády, ale najmä ľudia, ktorými sa obklopujeme v pracovnom i osobnom živote.

Ja vidím, že v mnohých smeroch sa mi rozšíril obzor skrz moju prácu, vidím toľko choroby, biedy, nešťastia a chudoby, že všetko, čo zažívam v svojich dňoch, v našich dňoch spoločného manželského života je pre nás veľkým darom a požehnaním, je svedectvom veľkej nekonečnej lásky Boha…

A on bol ku mne veľmi štedrý.