Mladá vdova a jej 5 detí

pridal: SpKCH | dátum: 24. októbra 2019 | kategória: Aktuálne hľadáme

„Priama materiálna a potravinová pomoc ľuďom v núdzi“

Meno: Martina

Región: Orava

Predmet žiadosti:

Stojaca kombinovaná chladnička, plynová varná doska (max. 400 eur)

Príbeh

Každý kraj Slovenska má svoje problémy a my, Spišská katolícka charita, sa stretávame s mnohými príbehmi. Chytil nás za srdce príbeh mladej ženy Martiny. Martina je mladá mamička, len štyridsiatnička. Každý deň sa snaží čo najlepšie postarať o svojich 5 detí. Len pred pár týždňami jej náhle zomrel manžel a otec rodiny. S touto stratou sa veľmi ťažko vyrovnáva a nevie čo ďalej.

Martinkine deti

Najmladší syn má len 4 roky, nechcú ho umiestniť do materskej školy, pretože je veľmi často chorý a zaberá tak miesto dieťaťu, ktoré škôlku naplno využije. A preto Martina momentálne nemá zamestnanie a práca sa jej hľadá veľmi ťažko. Po smrti manžela jej podľa našich zákonov nebol uznaný vdovský príspevok a stala sa zo dňa na deň nezamestnaná samoživiteľka rodiny.

Ďalšie 3 deti sú ešte školopovinné, študujú na stredných školách. Najstarší syn má už 20 rokov, snaží sa mame pomáhať so súrodencami. Bohužiaľ, do rodinného rozpočtu prispieva len príležitostne, keď sa mu podarí zarobiť pár eur na brigádach.

Rodina je v hmotnej núdzi

Martinu sme si všimli pri našej aktivite v rámci projektu potravinová pomoc. Keďže sme jej odovzdávali potravinový balíček, a pár týždňov sme boli v kontakte vedeli sme, že rodina v hmotnej núdzi je overenáa ich stav je vážny.

Martina nám poslala žiadosť o pomoc. V žiadosti stálo, že potrebujú a budú radi ak sa pre nich podarí zabezpečiť stojacú chladničku a plynovú varnú dosku.

Rozhodli sme sa pomôcť, urobiť pre túto rodinu to najmenej a vyhovieť ich žiadosti.

Blízko pri človeku

Podporiť túto rodinu môžete finančne:

Číslo účtu: SK28 0200 0000 0000 2963 4592

VS: 00042019111

Pre viac informácií môžete kontaktovať koordinátora:

Mária Záhorová

E-mail: maria.zahorova@caritas.sk