Aktuality

Čo máme nové?

Milión detí sa modlí ruženec

pridal: SpKCH | dátum: 16. októbra 2017 | kategória: Aktuálne správy

Slovensko sa 18. októbra 2017 (v stredu) opäť pripojí k takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotia v modlitbe ruženca za pokoj a jednotu vo svete. Podporu spoločnej modlitbe detí za pokoj a jednotu vo svete vyjadrilo viacero slovenských biskupov a ďalších predstaviteľov Cirkvi, ako aj riaditelia škôl a katechéti.

Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou  – bojovali  za  pokoj  ľudského  srdca  a  mier  vo  svojich  mestách a krajinách. Ako povedal páter Pio: “Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení.”

Hlasy detíDňa 18. októbra 2017 sa teda hlasy detí, nevinných obetí vojnových konfliktov, nepokojov a katastrof, aj hlasy detí žijúcich v krajinách, kde vládne mier, spoja do jedného – v školách a škôlkach, kaplnkách a kostoloch, detských nemocniciach, sirotincoch, utečeneckých táboroch, doma, kdekoľvek, kde sa deti o 09:00 hod. miestneho času budú práve nachádzať.

Plánované sprievodné akcie:

16.10.2017, 17:30 – TV LUX, relácia Doma je doma

17.10.2017, 09:00 – Modlitba posv. ruženca – priamy prenos TV LUX

 

Táto globálna iniciatíva je už tradične organizovaná pápežskou nadáciou ACN – Aid to the Church in Need (u nás známou aj ako Kirche in Not) a od svojho vzniku v roku 2005 vo Venezuele, sa stretáva so stále väčším ohlasom.

Na webovej stránke www.miliondeti.sk nájdete potrebné informácie, napríklad návod pre deti ako  sa  modliť ruženec, príbeh z Fatimy, zaujímavé  videá, fotogalériu  kresieb  detí žijúcich   v krajinách, kde prebieha ozbrojený konflikt, a množstvo didaktických materiálov pre katechétov, pedagógov, animátorov a ďalších záujemcov – niektoré z nich vo viacerých jazykových mutáciách.

Zdroj: www.miliondeti.sk